Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Бізнес – це не історія

Бізнес – це не історія Бізнес – це не історія про «зроби сам», в цьому відмінність бізнесмена від фрілансера, який працює своїми руками. Суть бізнесу якраз і полягає в пошуку і наймі професіоналів з урахуванням доцільності. Іноді доцільно прийняти в штат співробітника, а іноді – звернутися в агентство. Перший варіант підходить для крупних компаній, які займають дуже активну позицію в Інтернеті і застосовують максимум інструментів веб-маркетингу. Але навіть для крупної компанії недоцільно тримати в штаті фахівців зі всіх напрямів, досить мати одного-двох менеджерів. Я не представляю, кому потрібні на постійній основі SEO-фахівець, експерти з юзабіліті або просування у форумах, веб-дизайнер або веб-аналітик.

— Як можна описати роботу клієнта і агентства — це взаємостосунки начальника і підлеглого або важливий тандем, необхідний зворотний зв'язок і гнучкість, причому, з обох боків?

— Середній клієнт має схильність до позиції начальника — в країні, де діє правило «Я начальник – ти дурень». Тобто вимальовувалася трагікомічна ситуація, в якій розумний шукає поради і допомоги у «дурня».

Повернуся на приклад з «котом в мішку», який потрібно терміново просунути на перші місця в «Яндексі». З погляду начальника ідеальний виконавець повинен узяти під козирок і гаркнути: «Буде зроблено!» Насправді від такого завзяття начальник тільки постраждає, оскільки поганий сайт - той самий «кіт в мішку» - ніколи не приведе до нього достатньої кількості клієнтів. Ніхто не замовляє SEO заради перших місць: це не спорт, а бізнес.

На відміну від дурня, розумний виконавець не такий поступливий і не працює в пасивному режимі приймача. Він постарається налагодити зворотний зв'язок і взаємодію в режимі діалогу. Слоган «Клієнт завжди прав» має обмежені права в маркетингу. Клієнт може наполягти на своєму: його бізнес – його правила, але не можна із самого початку підходити до нього із словами «Слухаю і покоряюся». У разі невдачі агентство, що надмірно прогнулося, все одно виявиться винуватим.

— Наскільки охоче замовники йдуть на використання нових каналів просування (Twitter, Facebook)? Чи пропонуєте ви самі такі послуги в доважок або є клієнти, які самі хочуть просуватися у такий спосіб?

— Поки ми найчастіше спостерігаємо цікавість до нових каналів просування, особливо до соціальних мереж і блогів. Багато клієнтів цікавляться можливостями Facebook і «ВКонтакте». Twitter майже не затребуваний, принаймні нашими поточними клієнтами. У режимі експерименту ми займалися просуванням одного інтернет-магазина в Twitter, але особливої віддачі не відчули.

Продовження Зовсім інша справа – форуми

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції