|
Нові критерії ефективності SMM
Просування в соціальних медіа (Social Media Marketing, SMM): форумах, мережах і блогах – нове явище в інтернет-маркетингу Рунета, і дотепер не розроблена методика оцінки ефективності такого просування. Все, що пов'язано із соціальними медіа, від постановки маркетингових завдань до аналізу результатів, знаходиться на стадії експериментування. Велика частина клієнтів приходить в агентства з усвідомленням, що вихід в народ за допомогою форумів і соціальних мереж необхідний, але що повинно вийти на виході, не ясно.
smm panel
Замовники послуг інтернет-маркетингу звикли до холодної логіки SEO, одного із старих і найпопулярніших інструментів інтернет-просування. Тут все просто: або сайт на перших місцях в результатах пошуку, або ні. Або трафік з пошукачів є, або його немає, або він тече слабкою цівкою.
C точки зору SEO просування в соціальних медіа – невдячне заняття. Більшість форумів і блогів не вітають посилання в постах, видаляючи їх і ставлячи заборону на індексацію. Пошукові служби невисоко оцінюють вагу таких посилань, тому підвищити PR і ТІЦ – показники авторитетності сайту - з їх допомогою скрутно. Єдина, лежача на поверхні, користь від соціальних медіа – це отримання додаткового джерела трафіку на сайт через посилання в підписі і даних аккаунта. Слабка утіха для SEO-фахівця, клієнти якого вимагають перших місць в результатах пошуку.
Але і для того, щоб істотно підвищити трафік з тих же форумів, потрібна копітка робота. Пости-відписки не допоможуть. Тут потрібно регулярно брати участь в житті ком'юніті, залишати змістовні повідомлення і накопичувати бали рейтингу для свого (-їх) аккаунта (-ів). Як не крути, а роботи більше, ніж плодів для пошукового просування.
Як показує практика, вибір, що стоїть перед замовниками вужче, ніж перед билинним Іллею Муромцем. Перед ними розстилаються всього дві дороги: обійти стороною незрозумілий і непередбачуваний SMM або піти по шляху простого колекціонування згадок компанії і бренду. Цікаво, що до кризи компанії вибирали перший шлях, а зараз починають поступово повертати в інший бік. І ті, та інші помиляються.
Як зараз відбувається планування SMM-кампанії? В агентство приходять потенційні замовники, які з порогу починають обговорювати кількість постів у форумах або мережах, які воно готове забезпечити в місяць. Далі відбувається покупка кампанії піару «на вагу»: за 15 тис. продайте нам стільки-то повідомлень, за 20 тис. – стільки-то. В кінці місяця ведеться підрахунок кількості постів, і якщо вона відповідає наперед обумовленій, то кампанія відбулася.
Деколи, по відчуттях, замовнику здається, що повідомлень мало, їх частоту слід збільшити. Наприклад, з одним з клієнтів, крупною віконною компанією, підписали договір на 5 постів у форумах в тиждень, проте через півтора місяці вона запросила нову комерційну пропозицію з урахуванням збільшення частотності в 2-3 рази. Це рішення замовника було прийнято, так би мовити, на інтуїтивному рівні: «Здається, більше – краще, а значить, ефективніше».
На жаль, не в нашій владі перебороти всі установки клієнта, зате можемо поступово привчити його до нових критеріїв оцінки ефективності SMM-кампанії. Одним з таких критеріїв є Рейтинг авторитетності (РА), який ввели при роботі з форумами.
Продовження Рейтинг авторитетності
|