|
Схема «Помилковий профайл»
Також одержує розвиток схема «Помилковий профайл», коли на різних майданчиках створюються сторіночки, нібито належні компанії або її представникам. Дана схема одержала друге дихання у зв'язку із зростанням російськомовного Twitter. «Чорні» піарники створюють мікроблоги відомих компаній або людей з двома цілями: поширювати негативну інформацію і переманювати частину цільової аудиторії з сьогодення Twitter-блога фірми на підроблений.
Свого часу піддався «атаці» навіть Дмитро Мєдвєдєв: хтось під виглядом його прес-служби створив аккаунт на Twitter. Причому, там публікувалися цілком адекватні речі, суть полягала в другому. Ru_medvedev «фоловив» користувачів, ті підписувалися у відповідь, вдоволені увагою президента, відразу після чого ru_medvedev їх «розфоловив». У Twitter такі дії справляють негативне враження, і тому на адресу помилкової прес-служби президента стали з'являтися гнівні записи.
Криза і безробіття, що виросло, дали новий поштовх схемі «Поганий працедавець». Відвідуваність робочих сайтів виросла, а разом з цим виріс інтерес до відгуків про працедавців. Тепер разом зі скривдженими співробітниками і під їх личиною на компанії все частіше «скаржаться» конкуренти. Найбільш часті теми «незадоволеності»: низька зарплата, переробки, невиконання обіцянок і контрактів, психологічний тиск і незаконні звільнення без компенсації.
За даними інтернет-маркетингу, в 2009 році більш третини (38%) компаній відчули на собі дію негативної або помилкової інформації, яка у вигляді відгуків цілеспрямовано розповсюджується у форумах, соціальних мережах, блогах і соціальних медіа. Очікується, що ця цифра ростиме в наступних роках разом із зростанням кількості і витонченості «чорних» PR-схем.
Можна рахувати боротьбу з інтернет-негативом напрямом №1 не тільки в интернет-PR, але навіть в SEO (пошуковій оптимізації). Можна скільки завгодно просувати сайт компанії засобами пошукової оптимізації, проте майбутній клієнт обов'язково зверне увагу на сусідні посилання, які ведуть на викриваючі пости.
Ігнорувати відгуки – означає ігнорувати «голос вулиць», який у нас робить на бізнес набагато більший вплив, ніж на політику. Якщо компанія не присутня у вигляді позитивних відгуків, означає, в мережі цілком господарюють її конкуренти і недоброзичливці, а потенційні клієнти потрапляють до них прямо в розкриті обійми.
Продовження Методи роботи з відгуками
|