Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Зовсім інша справа – форуми

Зовсім інша справа – форуми Тут спостерігається не просто цікавість, а реальний практичний інтерес. Форуми – один із старих каналів комунікації в Інтернеті, що випереджає по популярності вся решта каналів, за винятком електронної пошти і таких месенджерів як ICQ і Skype. Жоден модний формат не може переспорити форуми в ефективності для завдань маркетингу. Порівняно з форумами всі вони поки що іграшки для так званих «гиків» (захоплених технологіями) і крупних компаній з великими бюджетами.

Форуми щодня роблять вплив на користувачів Інтернету у всьому, що стосується покупок товарів і послуг. У форумах сподіваються знайти відповіді на свої питання майбутні покупці квартир і будинків, техніки і меблів, турпутівок і косметики, автомобілів і велосипедів, замовники ремонту і будівництва, весільних церемоній і ювілеїв, одержувачі кредитів і кредитних карт.

Форум – це електронний аналог практики «порадитися з другом», а порада близької людини – найнадійніший критерій для вибору товарів і послуг.

Форуми також є важливою ареною конкурентної боротьби. Тут під виглядом об'єктивного відгуку публікуються повідомлення, що обчорнили імідж компанії. Криза і безробіття, що виросло, дали новий поштовх схемі чорного PR під назвою «Поганий працедавець».

Відвідуваність робочих сайтів виросла, а разом з цим виріс інтерес до відгуків про працедавців. Тепер разом із скривдженими співробітниками і під їх личиною на компанії все частіше «скаржаться» конкуренти. Найбільш часті теми «незадоволеності»: низька зарплата, переробки, невиконання обіцянок і контрактів, психологічний тиск і незаконні звільнення без компенсації.

Ігнорувати форуми – означає ігнорувати «голос вулиць», який робить на бізнес набагато більший вплив, ніж на політику. Якщо компанія не присутня на форумах, означає, на них цілком господарюють її конкуренти і недоброзичливці, а потенційні клієнти потрапляють прямо до них в розкриті обійми.

Клієнти вважають за краще доручати роботу з форумами агентству, оскільки вона вимагає часу, досвіду, наявності готових аккаунтів і інших ресурсів, яких у компаній звичайно немає. Наймати постійного співробітника заради форумів сенсу немає.

— Як змінився склад клієнтів за останній час, з погляду розміру компаній, так і їх галузевої приналежності?

— Як я вже сказав, в інтернет-маркетинг стало приходити багато невеликих компаній. Вони вважають за краще замовляти пошукове просування, контекстну рекламу, просування у форумах. На початку кризи спостерігався спад замовлень від будівельних і фінансових компаній, але останнім часом ситуація вирівнялася. Зараз ми чекаємо напливу замовлень від компаній з регіонів. Це пов'язано з введенням геотаргетінга «Яндексом», який зробив інструмент SEO привабливішим для немосковських фірм.

— Чи трапляється, що результату в просуванні не вдається досягти не з вини агентства, а через «упертість» замовника, який захотів «саме так, і ніяк по-іншому»? І як ви вирішуєте подібні проблеми?

— Був випадок, коли клієнт без відома агентства створив сайт-дублікат, тобто сайт з аналогічним контентом. В результаті позиції основного сайту стали падати. Ситуація вирішилася поступово за рахунок створення «з нуля» нового, унікального контента.

Взагалі, упертість зустрічається все рідше, оскільки клієнти розуміють невигоду такої позиції. Особливо важких клієнтів ми попереджаємо про негативні наслідки «упертості» і про те, що не готові брати на себе відповідальність за їх неповагу до думки професіоналів.

Початок Інтернет-маркетинг: рух назустріч

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції