Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Робимо продажі через соціальні медіа

22 травня 2012 р.

Робимо продажі через соціальні медіа Торгівля стара як світ. Для когось словосполучення «відправитися за покупками» асоціюється з кращим проведенням часу. А для когось шопінг – це одне з кіл Пекла. Одне залишається безумовним: покупка чого-небудь – це соціальний процес, в якому беруть участь і психологія спілкування, і особисті якості покупця/продавця, і відгуки, і спонтанні імпульси, і багато чого ще.

Традиційно споживчий досвід передавався за допомогою телефону або за чашкою «швидкої кави» в якому-небудь кафе. Зараз, з розвитком соціальних мереж, споживчий досвід можна передати всім своїм друзям і знайомим за одне натиснення кнопки «поділитися з друзями».

Що таке соціальна комерція?

Соціальна комерція – це інтеграція інструментів комерції в інтерфейс сторінок брендів в соціальних мережах. Також це різні інструменти для розповсюдження свого досвіду спілкування з брендом по своїх «друзях».

На Заході набула широкого поширення нова концепція «omni-commerce», яка тісно пов'язана з розвитком соціальної комерції. Суть omni-commerce поміщена в наступному положенні:

Торгівля – це мультиканальный запит до продавця на придбання якого-небудь товару. Канал вибирає кінцевий споживач, виходячи з своїх сьогохвилинних потреб і можливостей. Будь то мобільна платформа, відділ в супермаркеті або інтернет магазин.

Ніщо не може перешкодити вашому клієнту купити те, що йому хочеться, тут і зараз!

Таке взагалі можливо? F-commerce – головоломка складається!

Дженіс Дінер (Janice Diner) з Horizon Studios написала відмінну статтю на тему виникнення і розвитку нового інтернет-ринку в стилі Facebook.

Комерція в межах Facebook

Всі покупки здійснюють в рамках платформи ФБ з використанням кредитних карт для оплати або будь-якої іншої платіжної системи.

1. Магазини (F-stores). Ростуть як гриби після дощу. Крупні і не дуже бренди запускають додатки в Facebook, за допомогою яких, не виходячи із затишної соціальної мережі, ви можете щось купити. Наприклад, ASOS або Delta Airlines.
2. Гроші Фейсбук (Facebook Credits). Платіжна система, яка упроваджена у ФБ. За неї в основному купують віртуальні товари. Недавно найбільша кінокомпанія Warner Bros. стала продавати показ фільмів за «кредити».
3. Операції від Фейсбук (Facebook Deals). З травня 2011 року розвивається система здійснення операцій через ФБ. Поки цей сервіс доступний не всьому світу, але він активно розвивається.

Комерція поза Facebook

Покупки здійснюються поза ФБ, але використовується інформація від ФБ з метою поліпшення процесу обслуговування споживача.

1. Інтеграція сайтів з ФБ (Facebook in-Store Retail). Інтеграція з Facebook дозволить одержувати інформацію про ваших клієнтів. Це можна використовувати для побудови комерційних пропозицій, що персоналізуються, або маркетингових досліджень.
2. Інтеграція споживчого досвіду з ФБ (Facebook Open Graph). Здійснюючи покупки в реальних магазинах, ваші клієнти можуть ділитися своїм досвідом в соціальних мережах. Наприклад, в одному з магазинів встановлена веб-камера. Приміряючи новий наряд, ви можете зробити фото і розмістити його на своїй стіні, щоб ваші друзі могли допомогти вам з вибором.
3. Check-in-Deals від ФБ (Check-in-Deals від ФБ). Цей сервіс дозволяє продавцям пропонувати знижки тим покупцям, які наголосилися в їх магазині. «Чекинься і одержуй джинси безкоштовно!» – таким був слоган компанії The Gap.

Що далі?

Комбінація цих елементів в сукупності з мобільними і геолокаційними технологіями породжує революцію в споживчих моделях поведінки. Якщо узяти на озброєння концепцію «omni-commerce», то можна побудувати високоефективний бізнес з продажу чого завгодно тут і зараз!

Соціальні мережі вам у допомогу. І не говоріть, що в соціальних медіа не можна продавати!

Або все-таки не можна?

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції