Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Чи можна продавати в соціальних мережах?

8 червня 2012 р.

Наталья Буланова Сьогодні б хотілося дізнатися думку експерта щодо привабливості соціальних мереж як комерційної платформи.

Отже, сьогоднішнє питання до експерта звучить так:

Чи підходять соціальні мережі для створення комерційної платформи? Чи настав час для Vk-commerce і Facebook-commerce або про це поки рано говорити?

Наталья Буланова, директор по маркетингу «Цептер Інтернаціональ Росія»:

Говорити про перенесення дійсно помітної частки продажів крупних компаній в соціальні мережі я б поки не стала. Ні самі компанії, ні тим більше масовий споживач в Росії до цього не готові. Є нюанси, як технічні, так і чисто психологічні. Але і залишати без уваги цей набираючий обороти інструмент теж не можна. Майбутнє (і, загалом, не таке вже і далеке, як може показатися спочатку) за підтримкою і розвитком спеціальних додатків, які стануть віртуальним місцем «дружньої» зустрічі покупця і продавця. Один з ключових моментів — продавці з своїм товаром повинні залишатися в рамках соціальної мережі (переходи на традиційний сайт приведуть до можливої втрати потенційного покупця).

Чим хороші соціальні мережі? Тим, що вони можуть об'єднати в собі все краще, що є в e-commerce (швидкість, легкість, зручність, безпека) і так званому «ефекті доміно» соціальних мереж, коли інформація може огнути земну кулю за лічені хвилини. Крім того, це неймовірно швидка побудова клієнтської бази. На те, на що раніше йшли роки, тепер потрібно витратити всього декілька місяців.

Чи настав час для VK-commerce і FB-commerce в Росії? Однозначно, так. Настав час пробувати, набивати шишки і одержувати прибуток. Сьогодні весь світ прискорюється, якщо не поспішити, то можна залишитися на задвірках. Тому, поки що є час, потрібно вже зараз обов'язково інтегрувати соціальні мережі в традиційні маркетинг і продажі, щодня вчитися самим і учити своїх менеджерів контакту. Потрібно привчати клієнтів до того, що меж між продавцем і покупцем більше немає, що лояльність — це взаємовигідний процес (як приклад можна привести дисконтні програми «купуй разом з другом», які вже набули певного поширення на Заході). З крупних компаній, традиційно, швидше і грунтовно на цей шлях встануть, швидше за все, FMCG і туристичні компанії, але мені б хотілося вірити, що навіть відносно консервативні b2b компанії зрозуміють, наскільки перспективним може бути для них цей напрям прямого спілкування з клієнтом. Адже будь-яке рішення про покупку (будь то футболка для сина, шоколадка для себе або верстат для компанії) приймає якась конкретна особа. І саме увага і лояльність цієї особи буде ключовою у визначенні майбутнього тієї або іншої компанії.

Що ж до дрібного бізнесу, то він вже зараз повинен бути в авангарді, тому що таких можливостей, які пропонують соціальні мережі для продажів, дрібному бізнесу ніде більше не знайти. Як не можна ефективніші ці інструменти будуть і для позаштатних співробітників компаній прямих продажів, які будують свій незалежний бізнес.

Тому, так, створювати комерційні платформи в рамках своїх соціальних аккаунтів — це must-do на сьогодні для будь-якої одиниці бізнесу, яка зацікавлена у продажі. Традиційні форми продажів, звичайно, повністю витиснені не будуть (це як з друкарськими книгами), але багато з тих, хто практично живе онлайн, готові пробувати робити покупки в соціальних мережах, якщо їм це буде цікаво і зручно.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції