Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Соціальні мережі поки не доросли до e-Commerce

8 червня 2012 р.

Максим Кургузов Максим Кургузов, керівник служби інтернет-маркетингу компанії METRO Cash & Carry Russia

На мій погляд, соціальні мережі поки не доросли до e-Commerce в тих масштабах, про які варто було б говорити серйозно. Напевно, в першу чергу, через свій «вік» і якість аудиторії. Їй потрібно підрости. Крім того, сам напрям e-Commerce тільки починає в Росії формуватися на якісно новому рівні. Компанії частіше займаються генерацією, ніж продажом в Мережі. Є бізнеси, які взагалі не можуть займатися онлайн-торгівлею (наприклад, аптеки). Як мінімум, поки.

Дотепер не всі крупні бренди зважилися продавати через інтернет свої товари і послуги. Хоча є і 100% орієнтований на e-Commerce бізнес, для них це основа моделі бізнесу.

Якщо говорити про серйозні бренди, то той же М.Відео використовує інтернет-магазин як майданчик для залучення клієнтів в оффлайн — адже не все ж таки можна пропонувати клієнтам купити віртуально. Звичайна психологія. У потенційного клієнта дуже високий рівень страху до онлайн-покупок: існує величезна кількість «фейкових» магазинів і «розводів», крадіжка даних пластикових карт.

Умовно кажучи, можна розділити всі товари і послуги на «прості» і «складні». У першому варіанті — важливо якомога довше тримати відвідувача на сайті, щоб він був повністю обізнаний про продукт і вже підготовленим прийшов, наприклад, в магазин і купив телефон, в другому — навпаки, щонайшвидше необхідно вивести клієнта в оффлайн-канал і «працювати з клієнтом».

Соціальні мережі зможуть в найближчій перспективі продавати популярніші і простіші товари і послуги: гаджети, дрібну побутову техніку і електроніку, одяг, бронювання готелів і інше. Швидше, Social Networks здатні формувати попит, але не задовольняти його.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції