По темі
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Покупці йдуть в онлайн

Березень 2012

Маргарита НЕМЧИНОВА

Онлайн-покупки Росію завойовує інтернет-торгівлю. За останній рік вкраїні помітно зросла кількість громадян, які роблять покупки через Інтернет, обсяг цього ринку росте на очах, з'ясували в компанії Synovate Comcon.

Все більше покупців купують віртуальним способом одяг і взуття, а також іграшки. А ось частка тих, хто замовляв в Мережі книги і побутову техніку, навпаки, знизилася. Проте книги як і раніше є найпопулярнішим товаром серед інтернет-покупців, а найбільший дохід електронній торгівлі приносить побутова техніка.

За даними останнього дослідження Synovate Comcon «Російський індекс цільових груп», у 2011 році інтернет-покупки зробили 6,1 млн. жителів Росії. Минулого року їх було 5,2 млн. осіб. Таким чином, кількість росіян, що роблять покупки через Інтернет, минулого року зросла на 16,5% в порівнянні з даними за 2010 рік. У дослідженні брали участь жителі 50 міст Росії з населенням 100 тис. осіб і більше у віці старше 16 років. Наростаюча динаміка багато в чому пояснюється поступовим зростанням інтернет-торгівлі в регіонах, наголошується в дослідженні.

Дослідження виявило не тільки притік нових онлайн-покупців. Виявилось, що ті, хто вже користувався Інтернетом для покупок, за останній рік стали робити це частіше, відзначає директор з маркетингових комунікацій Synovate Comcon Людмила Новіченкова. За даними дослідження, кількість тих, хто здійснює покупки два-три рази на тиждень і частіше, зросла в чотири рази - з 0,6 до 2,4%. Удвічі більше людей в порівнянні з даними 2010 роком здійснювали покупки два-три рази на місяць: 13,2 проти 6,9%. Кожен п'ятий здійснював покупки один-чотири рази за півроку.

Справжній бум онлайн-покупок відмічений в категорії «одяг і взуття» - частка покупців тут зросла з 19,5 до 25,9%. Менше зростання зафіксоване в категорії іграшок - з 13,6 до 15,5%. А ось покупців побутової техніки стало менше: їх частка скоротилася 23,8 до 20,8%. Стало менше і покупців книг: їх частка змінилася з 22,7 до 18,7%, а також CD/DVD-дисков - з 9,6 до 7%. Падіння частки покупців книг закономірно, вважає Людмила Новіченкова: свою роль тут грають електронні книги, планшетникі і смарт­фоны, куди можна викачати велику частину текстів безкоштовно.

Учасники ринку відзначають інші тенденції. Як розповіли в інтернет-магазині «Озон», найбільше зростання в 2011 році у них спостерігалося в категоріях «іграшки», «товари для дому» і «товари для спорту». Частка онлайн-продажів цифрової і побутової техніки в Росії минулого року теж росла, не погоджується з Synovate Comcon начальник PR-відділу компанії Media-Saturn Russia Ганна Трофімова. «За даними GfK Retail Audit, якщо на початку 2010 року частка онлайн-продажів цифрової і побутової техніки не перевищувала 4%, то за 11 місяців 2011 року вже майже досягла 6%. У Москві частка онлайн-продажів набагато вища, у 2011 році вона переступила рубіж в 20%», - говорить пані Трофімова.

У «М.Видео» також відзначають зростання інтернет-продажів. За словами прес-секретаря компанії Антона Пантелєєва, в 2011 році він склав 90%, причому найбільшою популярністю користувалася цифрова техніка - смартфони, ноутбуки, а також велика побутова техніка.

За словами заступника керівника відділу GfK Retail & Technology Наталії Моржової, найбільша частка онлайн-продажів у сегменті «побутова техніка і електроніка» в 2011 році припала на велику побутову техніку (понад 7% обороту). На дрібну побутову техніку і аудіо- і відеотовари, продані через Інтернет, припало 5%. Тим часом, за даними AC Nielsen за 2011 рік, книги як і раніше з великим відривом лідирують за популярністю у російських інтернет-користувачів, їх замовляють 25% залучених в електронну торгівлю. Тоді як побутову техніку і електроніку купують 16,8%. Втім, за даними Фонду опиту громадської думки, книги і диски в цілому приносять лише 5% доходу ринку. А найбільше (25%) доходів ринку інтернет-торгівлі приносить виручка від покупки побутової техніки, на другому місці - одяг і взуття (17%). За даними аналітика «ТКБ Капітал» Наталії Колупаєвой, обсяг ринку онлайн-торгівлі в Росії перевищує 10 млрд. дол. Для порівняння, цей ринок в США становить 200 млрд. дол.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції