Технічні рішення в системах класу В2С. У всіх системах класу В2С Інтернет-магазин можна розглядати як торгову частину бізнес-процесу головної організації, що є постачальником (в окремому випадку - продавцем) товарів і послуг для споживача (покупця)...
Попередні новини
» X5 Retail Group використовує свою роздрібну мережу для видачі замовлень свого інтернет-магазину Е5
» Екс-власники NetByNet вклалися в онлайн-кредитування
» Інтернет-торгівля: із столиць - в регіони
» Корпорація Adobe оголосила про випуск платформи електронної торгівлі для рішення Web Experience Management
» Витрати на електронну комерцію в США зросли на 17%
» Бельгійські шоколадні бутіки успішно освоїли інтернет-торгівлю
» МойСклад і Ecwid провели інтеграцію сервісів
» Онлайн-шопінг в Китаї розвивається швидкими темпами
» Прибуток Alibaba.com впав на 25%
» Ozon.ru може запустити проект у сфері торгівлі продуктами харчування
» Marks end Spencer запускає онлайн-аутлет
» Ozon почав видавати замовлення в "Євромережі"

Онлайн-рітейлери показують приклад «мобілізації»

14 березня 2012 р.

Онлайн-рітейлер Net-A-Porter Онлайн-торговці демонструють хороший приклад взаємодії зі своїми споживачами через додатки для смартфонів. Їх новації спрямовані як на зручність для користувачів, так і на ефект створення «сарафанового радіо»

Магазини, що займаються продажем одягу, взуття і аксесуарів, все більше фокусуються на відпрацюванні механізмів продажів через смартфони своїх клієнтів. Фактично, вони йдуть назустріч споживачам, максимізувавши зручність поводження з програмними продуктами.

Як свідчать дані дослідження Luxury institute, проведеного спільно з Plastic Mobile, 5% респондентів з доходом понад $150 тис. на рік здійснюють покупки щодня. Ще більша кількість опитаних роблять це кожного тижня і місяць (17% і 27% — відповідно).

Йдеться про створення додатку для смартфонів компанії Apple. Дякуючи їм користувачі не тільки можуть одержувати сповіщення про асортимент, нові надходження і розпродажі, але і купувати товари. Таким чином, компанії дають можливість своїм існуючим покупцям проглядати пропозиції «на бігу», а потенційним — залучитися до клієнтської бази після завантаження додатку на телефон.

Онлайн-рітейлер Net-A-Porter випустив чергове оновлення до свого додатку, який дозволяє не тільки переглядати додатки, але і створювати список бажаних покупок. Також продукт дає можливість обговорювати свої плановані або вже здійснені покупки у соціальних мережах.

Додаток дає можливість перегляду декількох зображень товару з можливістю збільшення деталей, а також — розглянути товар з усіх боків. Продумана структура каталога, яка дозволяє достатньо швидко знайти потрібну категорію товару. Проте поки що недоступні можливості сортування товарів за ціною та іншими параметрами. В результаті товари з протилежних цінових категорій є сусідами.

Підписчики цього додатка можуть писати свої відгуки рітейлеру по електронній пошті. Як вважають в компанії, споживачі товарів класу «люкс» чекають певний рівень сервісу. Завдяки цьому інструменту, в Net-A-Porter мають намір збільшити цінність свого бренду для споживача.

Багато luxury-брендів постійно працюють над своїми додатками для того, щоб зберігати інтерес споживачів до покупок через цей канал. Наприклад, Gilt Groupe дає можливість придбання товарів за допомогою мобільних додатків у багатьох країнах, в які компанія здійснює доставку, для того, щоб наростити свою лояльну аудиторію. Зараз в додатку доступна доставка у 40 країн з фіксованою вартістю доставки.

Але зробити якісний додаток — це далеко не все. Існує достатньо велика кількість користувачів, які можуть завантажити відповідний додаток, але не користуватися ним згодом.

Вихід з такого становища знайшов онлайн-рітейлер Swirl спільно з компанією DailyCandy. Оскільки компанія спеціалізується на щоденних пропозиціях, то було вирішено повідомляти про появу нових товарів за допомогою спливаючих повідомлень, схожих на sms.

Запуск повідомлень, що з'являються на екрані, тільки серед існуючих підписчиків став причиною зростання мобільного трафіку на сайті на 60%, а також збільшення замовлень, зроблених за допомогою смартфонів, на 20%. Також у цього інструменту на 40% більший коефіцієнт конверсії, ніж у розсилок по електронній пошті.

Втім, використання додатків пов'язане не тільки з перевагами. В рівній мірі існує вірогідність і не дуже вдалого ефекту від його використання. Для компаній критично важливо стежити за оновленнями контенту, пропозицій і зручністю своїх програмних продуктів. У разі розчарування споживача в додатку його фрустрація в рівній мірі може розповсюдитися на весь бренд.

Крім того, варто пам'ятати, що запити з часом все більше ростуть. І фактично, вже зараз користувачі розглядають додатки через призму роботи з повноцінними сайтами. А значить, вже в недалекому майбутньому необхідно буде реалізувати в програмних продуктах всі можливості, доступні на сайті.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції