<
Статті
» Усманов виручить від продажу частки у Facebook $2,5 млрд
» У США дозволять передавати аккаунти у спадок
» Онлайн-торгівля росте в 5 разів швидше оффлайну
» Онлайн-рітейлери показують приклад «мобілізації»
» Facebook може перевести акції на біржу NYSE
» 80% додатків для мобільного банкінгу мають уразливості
» E-commerce: портрет покупця у Росії
» За моїм хотінням, за інтернет-велінням
» Покупці йдуть в онлайн
» Кіберзлочинці зосередилися на смартфонах і онлайн-банкінгу

Росія обганяє Європу у сегменті ринку онлайн-путівок

23.05.2012 19:23

Офлайновий ринок більший тому, що людям потрібні консультація, порада, їм важливо відчути матеріальність того, що вони купують

Турагентство Кожен другий користувач Рунету купує туристичні тури в Мережі. При цьому велика частина росіян вважає за краще звертатися до офлайнових туроператорів. Процес переходу на онлайн-покупки турпутівок не можна назвати швидким, хоча цей сегмент - один з найзначніших в інтернеті, вважають експерти.

Американська консалтингова компанія PhoCusWright провела моніторинг роботи ринку онлайн-сервісів подорожей Росії. Не дивлячись на те, що велика частка оформлення туристичних турів проходить через офлайнових операторів, близько 20 млн. росіян є потенційними онлайн-мандрівниками.

З тих, хто користується інтернетом, 60% купують тури онлайн - при тому, що в 2009 році їх було 14%. Це більше, ніж в Центральній Європі, Іспанії, Італії та інших країнах ЄС, зазначається у повідомленні PhoCusWright.

За 2010 рік ринок туризму в Росії збільшився на 14%, а в 2011 році досяг $48 млрд, до 2013 року ця цифра зросте до $58 млрд. В той же час обсяг онлайн-ринку путівок в 2011 році склав $4,9 млрд.

Частки на цьому ринку розподілилися таким чином: ОТА (онлайн травел агентства) 36%, прямі постачальники (авіакомпанії, залізничні перевізники і готелі) 64%. З них авіаквитки - 45%, готелі - 25%, залізничний транспорт - 14%, пакетні тури - 16%.

Перспективи онлайн

Процес переходу на онлайн-покупки турпутівок не можна назвати швидким, хоча цей сегмент - один з найзначніших в інтернеті, вважають експерти.

"Продажі через агентства все ще мають і довгий час матимуть низку переваг для широкого кола покупців. Якщо говорити окремо про квитки на транспорт і готелі, далеко не всі хочуть самостійно продумувати маршрут, багатьом потрібен упакований тур з російськомовним супроводом", - відзначає директор бізнес-інкубатора "Інгрія" Дмитро Стьопкін.

Якщо говорити про вже готові турпутівки в інтернеті, продовжує експерт, тут у покупця виникає питання, хто його проконсультує і з кого питати, якщо щось піде не так під час поїздки.

Переваги офлайн-покупок визнають і в інтернет-магазині Ozon, але не до кінця, оскільки онлайн-продажі турпутівок вже показують зростання в оборотах.

"На сьогодні немає такої країни, де б продаж туристичних послуг онлайн перевищував 50%. Офлайновий ринок більший тому, що людям потрібні консультація, порада, їм важливо відчути матеріальність того, що вони купують. І, звичайно, за це вони готові платити більше. При цьому в Росії купують більше в офлайні також і тому, що ще не так багато людей знає про можливості онлайн-покупок", - говорить Firstnews Дмитро Яковлєв, директор з розвитку бізнесу OZON.travel.

Ozon запустив власний ресурс з бронювання туристичних путівок, який, за підсумками роботи у 2011 році, показав зростання: оборот Ozon.travel зріс у 3,5 рази в порівнянні з попереднім роком і склав 3,2 млрд рублів.

На тлі розвитку онлайну ринок офлайнових туристичних агентств переживає кризу. 2011 рік для російської індустрії став роком гучних банкрутств. В останні півроку з ринку пішло 12 операторів, серед них такі великі гравці як "Ланта тур" і "Капітал тур".

ural airlines авиакомпания официальный сайт

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції