Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Visa і MasterCard зобов'яжуть відкрити страховий депозит в ЦБ

23.04.2014 16:50

Російські законодавці запропонували конкретні заходи з протидії можливим санкціям з боку Visa і MasterCard. Депутати зажадали від них розміщення в ЦБ до 80 млрд руб. забезпечувальних внесків у якості гарантії їх безперебійної роботи. Втім, чи виграють від цього споживачі, експерти не впевнені.

Про те, що від міжнародних платіжних систем, які не забезпечують обробку внутрішніх трансакцій на території Росії, потрібно розміщувати забезпечувальний внесок, вчора заявила голова комітету Держдуми з фінансового ринку Наталя Бурыкина в ході обговорення поправок до закону про національну платіжну систему. «Я пропоную за аналогією з системою страхування вкладів взяти забезпечувальний внесок з цих компаній-міжнародних операторів у розмірі 0,25% від одного транзакційного дня з щоквартальною сплатою»,- передає слова пані Бурыкиной «Прайм». Розміщуватися забезпечення буде на спецрахунках в ЦБ. У разі припинення роботи систем, як це було, наприклад, при блокуванні карт Visa і MasterCard через санкції США банків «Росія» і СМП-банку, з нього стягується штраф до 10% від внеску за кожен день припинення.

По темі: Карточки бывают разными

Як випливає з тексту поправок до засідання комітету (є в розпорядженні "Ъ"), забезпечувальний внесок повинні будуть сплачувати платіжні системи, не є національно значимими. До національно значущим законодавці планують віднести системи, в яких оператор, платіжний кліринговий і операційний центри підконтрольні громадянам РФ, а використовувані ними технології відповідають вимогам ЦБ.

Із 29 зареєстрованих в Росії платіжних систем чотири - Visa, MasterCard, UnionPay і American Express - мають операційні центри за кордоном. Втім, співрозмовники "Ъ" в законопроекті у його поточному вигляді відзначають юридичну колізію. «Виходить, що платіжні системи та ЦБ, і ВТБ і Ощадбанку не є національно значимими, так як не контролюються громадянами РФ, і, відповідно, їм також доведеться розміщувати забезпечувальні внески»,- зазначає він. Втім, законодавці в цьому проблеми не бачать. "Законопроект складний, в ньому багато нюансів, ні ЦП, ВТБ, ні Ощадбанку не доведеться розміщувати забезпечення, так як вони системно значимі",- пояснила "Ъ" Наталія Бурыкина.

Згідно з проектом, розмір забезпечувального внеску виявиться немаленьким і складе суму переказів грошових коштів на території РФ в рамках платіжної системи за два календарних дні. «За оцінками експертів, для двох міжнародних систем ця сума в кінцевому рахунку складе близько 80 млрд руб.»,- уточнює пані Бурыкина. Наскільки заявлений розмір внесків відповідає реальним оборотами Visa і MasterCard, невідомо, в обох компаніях від коментарів відмовилися.

Співрозмовники "Ъ" вважають оцінку завищеною, очікуючи, що сума не перевищить декількох мільярдів рублів, однак і цього може виявитися занадто багато для систем. За словами співрозмовника "Ъ", знайомого з позицією ЦБ, регулятор ініціативу депутата не підтримує. «Витрати систем як мінімум призведуть до подорожчання послуг для всіх його учасників і в кінцевому рахунку будуть перенесені на споживача, як максимум створюють ризики непередбаченої реакції Visa і MasterCard, наприклад, у вигляді згортання діяльності в Росії»,- відзначає він. Проте потенційні втрати систем від втрати ринку і репутаційного збитку набагато перевищують ті мінімальні гарантії, які ми від них зажадаємо, парирує Наталія Бурикіна. «Якщо практика показує, що ступінь надійності учасника ринку невисока, а залежність від іноземного власника сильна, доведеться оперувати економічними категоріями»,- підкреслює вона. Така вимога в принципі відповідає практиці деяких країн, зазначає голова ради директорів «Золотої корони» Микола Смірнов. «Наприклад, в Узбекистані не так давно до іноземних платіжних систем було пред'явлено вимогу розміщувати депозити в порівнянному розмірі, і ми підкорилися новим правилам»,- говорить він. Втім, за словами Наталії Бурикіної, у Visa і MasterCard буде можливість повернути свої внески, якщо вся їх діяльність на території Росії стане підконтрольною російській юрисдикції.

производство резиновой крошки . Предлагает интернет магазин цветов краснодар

На головну


Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції