Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Баланс трафіку

14 січня 2013 р.

Баланс трафіку Перше, на що ми закликаємо звернути увагу – це збалансованість трафіку.

Припустимо, дані про джерела відвідуваності продаючого сайту виглядають таким чином.

Як видно на ілюстрації, майже весь трафік проходить з пошукових систем, тобто Яндекса і Google. Даний графік свідчить про його незбалансованість. Якщо сайт або окремі його сторінки випадуть з пошуку, будуть знижені в результатах видачі або потіснені активними конкурентами, сайт втратить істотну частину відвідувачів. В процесі аудиту сайтів, який ми завжди проводимо перед SEO-роботами або самостійно як окрему послугу, ми регулярно зустрічаємо одну і ту ж картину: трафік з пошукачів займає частку від 70 до 95%.

Випадкові відвідувачі

Чим обертається повне панування пошукового трафіку? Приведемо декілька наслідків неправильного співвідношення джерел трафіку.

По-перше, на сайт приходить багато випадкових відвідувачів, що позначається на зростанні % відмов (вихід з сайту з переглядом тільки однієї сторінки).

Зрозуміло, оптимізатори запевняють всіх замовників в тому, що трафік притягується виключно цільово, за ключовими словами. Але навіть якщо потенційний покупець потрапив на сайт «Кондиціонери» за запитом «купити кондиціонер» - це не означає, що він 100% цільовий відвідувач! Адже покупець один, а таких магазинів і магазинчиків в мережі величезна кількість. Який з них вибрати? Ніхто не повинен бути настільки наївним, щоб вірити, ніби клієнт вибере перший сайт, що попався, або приступить до глибокого вивчення кожного сайту хоч би з Топ-5 у видачі Яндекса.

Потенційний споживач вибере:

- Найвигідніші умови покупки (це поза компетенцією оптимізатора)
- Найзручніший сайт (у справу вступають юзабіліті, навігація)
- Найбільш інформативний сайт (велику роль грає контент).

Але крім усього іншого він зверне увагу на найавторитетніший сайт. Авторитетний – означає відомий, на слуху, що часто згадується в інших джерелах, а саме: у Яндекс Маркеті, на форумах, сайтах-агрегаторах цін, каталогах, тематичних сайтах і т.п.

Приведемо простий тест: є два сайти. Один на першому місці видачі, інший тільки на 3-му по тому ж запиту. Але останній «засвітився» в заслуговуючих довіри джерелах згадками, статтями, присутністю в рейтингах, а перший. Ну, а першому цього сезону просто повезло знайти зайві гроші на SEO. Який з них вибере покупець? Відповідь очевидна.

Низька лояльність

Давайте будемо цинічними: більшість людей схильна до суспільного інстинкту: вони ходять туди, куди і всі – в місця з ім'ям і іміджем. Покупець віддасть перевагу інтернет-магазину із сталою репутацією, ніж стане другий раз ризикувати, здійснюючи покупку на маловідомому майданчику. А раптом на цей раз не повезе?

Низька готовність до покупки

Як підсумок всього сказаного, велика частина відвідин не дуже відомого сайту – «холодна»: відвідувач вперше виявляється на незнайомому йому ресурсі. Він приходить в гості непідготовленим, а тому напруженим і недовірливим. Він дивиться на всі боки, оцінює критично обстановку; шукає, чи не сховалася де-небудь каверза; особливо прискіпливо вивчає ціни і умови доставки. Будь-який сторонній шелест, будь-який гострий кут – привід обернутися і піти.

Зовсім інша справа – сайт з ім'ям. Авторитетний ресурс може дозволити собі навіть не найдемократичніші ціни, якщо вони компенсуються тим блаженством упевненості, яке дає тільки дбайливо вирощена репутація.

Виходить, що сайти, які роблять основну ставку на Яндекс і Google, сильно ризикують. Вони ризикують так і залишитися розкрученими провінціалами бізнесу. Без постійної підживлення своїх дутих топових позицій, без регулярного підкидання великих пачок бюджету в топку SEO ці сайти перетворюються на гарбуз, а то і сіру мишу. На нашу думку, тільки 40-50% відвідувачів сайту повинні приходити через пошукачі, тоді як у значної частки сайтів Рунета цей показник складає 70-95%.

Звичайно, кожному сайту – свій показник. Але все таки ризикнемо дати загальні рекомендації, придатні для більшості продаючих сайтів:

- Пошук –40-50%
- Прямий трафік – 20%
- Посилальний трафік – 20-30%
- PPC (pay-per-click, тобто реклама, оплачувана за кліки) – 10%

Сайт навіть з дуже великою відвідуваністю має слабкий вплив на розум, якщо він знаходиться за залізною завісою свого доменного імені. Відвідуваність – це ще не довіра і не готовність щось купити і замовити. У ефективного сайту повинно існувати якомога більше різноманітних представництв по всьому інтернету. Кожен сайт повинен спілкуватися зі своєю аудиторією там, де вона є і там, де їй це робити звично і зручно. А значить структура трафіку ефективного сайту повинна виглядати інакше, наприклад, так:

Пошуковий трафік як і раніше переважає, що природно. Проте ми бачимо, що сайт активно просувається на інших ресурсах і приводить багато відвідувачів. Також сайт володіє популярністю і репутацією, що дає йому солідну частку прямого трафіку, коли відвідувач вводить URL сайту в адресному рядку. Просування продаючого сайту на інших ресурсах за допомогою PR і SMM, завоювання популярності і репутації, залучення лояльних і підготовлених відвідувачів – це надійніші і довгограючі вкладення.
Продовження Показник відмов

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції