|
А чи є продажі в соціальних медіа?
Зараз скажемо те, в чому більшість маркетологів бояться признатися своїм клієнтам: "Чи є життя на Марсі, чи немає життя на Марсі - науці це не відомо, вона поки не в курсі справи". Будь-яке просування в соціалках в найближчі 3-4 роки – експеримент за свій рахунок. На Заході вже є деяка статистика і кейси, але вони описують аудиторію англомовних соціальних сервісів, яка кількісно і якісно відрізняється від нашої.
Можемо лише висловити припущення: у 99% випадків за допомогою SMM (Social Media Marketing) не вийде досягти помітного зростання продажів. На початку грудня було підведено підсумки SMM-розкручування інтернет-магазину, який продає ігри для дітей. Підсумки вийшли такі: протягом осені число відвідувачів на сайті збільшилося на 56%, а конверсія відвідувачів в клієнтів на 8%.
Серйозним кейсом це не назвеш, але деякі висновки можна зробити. Найпомітнішою зміною стало збільшення потоку відвідувачів з цільових майданчиків. Конверсія виросла у меншій мірі: користувачі соціальних мереж, читачі блогів і т.д. з цікавістю відносяться до нової інформації і клікають на посилання, проте вони рідко готові зробити покупку негайно. У цьому вони відрізняються від відвідувачів, які приходять через пошук.
Якщо Twitter і інші соціальні медіа - одні з перших інструментів інтернет-маркетингу у вашій практиці, то краще відкладіть їх на полку і займіться чимось кориснішим. SMM – це десерт інтернет-маркетингу, апетитне тістечко після ситного обіду.
Продовження Причини невисокої ефективності Twitter
|