Facebook похвалився неймовірними виручкою і прибутком

У минулому кварталі компанія Facebook знову домоглася збільшення виручки більш ніж в 1,5 рази в порівнянні з показником попереднього року. Загальний прибуток компанії у 2016 р. виявився на 177% більшим, ніж за 2015 р. Причини успіху – затребуваність мобільної реклами і зростання кількості користувачів.

Facebook повідомила результати кварталу

Facebook повідомила про видатного зростання фінансових показників в IV кв. 2016 р. виручка компанії склала $8,81 млрд, що на 51% більше аналогічного показника за попередній рік. Результати перевершили очікування аналітиків, які, за даними ресурсу Reuters, передбачали Facebook виручку в розмірі $8,51 млрд. Зростання виручки більш ніж на 50% з року-в-рік є нормою для компанії вже 5 кварталів поспіль.

При цьому чистий прибуток Facebook за жовтень-грудень склала $3,57 млрд, що на 128% більше показника попереднього року. Таким чином, на кожну акцію довелося $1,21. На новинах про фінансові результати кварталу акції компанії виросли на 1,5% після закриття сесії на біржі, їх загальне зростання з початку року склав близько 14%. Вартість компанії зараз оцінюється в $382,06 млрд.

Загальна виручка Facebook за 2016 р. дорівнює $27,64 млрд, що на 57% більше, ніж у попередньому році. Чистий прибуток за минулий рік досягла $10,22 млрд, що на 177% більше прибутку за 2015 р.

Реклама як причина успіху

Причиною фінансового успіху стало збільшення надходжень від реклами, особливо на мобільних пристроях, а також зростання аудиторії соціальної мережі. Продажі реклами в минулому кварталі склали $8,6 млрд, продемонструвавши зростання на 53% в обчисленні з року на рік. 84% цієї суми надійшло від реклами на мобільних пристроях.

Однак Facebook попереджає, що в 2017 р. зростання надходжень від реклами сповільниться, оскільки досягнуто ліміт її розміщення у стрічці новин News Feed. На результати минулого кварталу міг негативно вплинути скандал з публікацією підроблених новин під час передвиборної гонки в США, однак цього не сталося. За словами керівництва Facebook, політична реклама в цілому є не дуже прибутковою – вона навіть не входить в топ-10 найбільш затребуваних категорій реклами в соцмережі.

Кількість користувачів

Кількість користувачів Facebook, які хоча б раз на місяць проявляють активність у соцмережі, досягло 1,86 млрд, що виявилося більше прогнозованих 1,84 млрд. Число користувачів, які відвідують соцмережа щодня, склало 1,23 млрд проти очікуваних 1,21 млрд. У порівнянні з попереднім роком кількість користувачів зросла на 18%. Найбільше нових осіб реєструється у Facebook в країнах Азії і Тихого океану.

Дохід компанії від кожного користувача дорівнює в середньому $4,83, що на 30% більше, ніж в IV кварталі попереднього року. Для користувачів з Північної Америки цей показник становить майже $20. Для порівняння: п’ять років тому, коли Facebook стала публічною компанією, вона отримувала з кожного користувача в цьому регіоні менше $5.

http://internet.cnews.ru/news/top/2017-02-02_facebook_pohvastalsya_nebyvalymi_finansovymi_rezultatami

Аналітика
Інтернет-омбудсмен хоче перетворити Крим у біткойновий рай

Інтернет-омбудсмен запропонував перетворити Крим на російський Гонконг, запустивши там криптовалютні біржі і легалізувавши обіг біткойна. Держдума також розглядала біткойн, імунний до політичних потрясінь, як оптимальний вихід для стабілізації ситуації на півострові.