Facebook придбав Instagram за мільярд доларів

Соціальна мережа Facebook, яка готується до травневого розміщення акцій на біржі, уклала найбільшу угоду в своїй історії. 9 квітня компанія домовилася про придбання за мільярд доларів Instagram, хіпстерского додатки для публікації фотографій, яке поки що не приносить прибутку. Таким чином, Instagram став одним з найуспішніших інтернет-стартапів останнього часу. Facebook ж доведеться ще добряче поламати голову над тим, як окупити вкладення в Instagram.

Мільярд доларів США – це велика сума не тільки за мірками інтернет-бізнесу, а й за мірками світового бізнесу взагалі. Для порівняння, 9 квітня відбулася ще одна угода на ринку: корпорація Microsoft купила у AOL за той же мільярд доларів більше 800 патентів. В мільярд доларів, наприклад, на біржі оцінюється половина “Аерофлоту” з його 89-річною історією, величезним парком нових літаків і з чистим прибутком, що обчислюється сотнями мільйонів доларів.

Втім, на тлі експертних оцінок вартості самого Facebook сума в мільярд доларів не здається такою вже великою. Вважається, що в ході IPO соціальної мережі, яке може стати найбільшим інтернет-розміщенням в історії, Facebook можуть оцінити в захмарні сто мільярдів доларів. Якщо ці прогнози справдяться, мережа може розмістити на біржі всього 5-10 відсотків акцій і отримати за них до 10 мільярдів доларів. Так що з фінансуванням операції у Facebook складнощів виникнути не повинно, тим більше що частина Instagram буде оплачена цінними паперами соціальної мережі.

Фейсбук
Акції Facebook втратили 11 відсотків через зростання «інвестицій в майбутнє»

Акції соцмережі Facebook втратили понад 11 відсотків вартості на електронних торгах після закриття біржі на тлі повідомлення про плани різко збільшити вкладення в довгострокові проекти в 2015 році і прогнозу про уповільнення темпів зростання виручки. Про це свідчать дані біржі Nasdaq.

Фейсбук
Чистий прибуток Facebook зріс майже удвічі в третьому кварталі

Чистий прибуток найбільшої в світі соцмережі Facebook склав у третьому кварталі 2014 року 806 мільйонів доларів, що майже на 90 відсотків перевищує показник за аналогічний період минулого року в 425 мільйонів доларів. Про це йдеться в повідомленні компанії.

Фейсбук
Як відреагували користувачі Instagram на придбання мережі Фейсбуком

Користувачі Instagram відреагували на продаж проекту в руки Facebook стримано, якщо не сказати більше. Деякі стали впізнавати (що характерно – через Twitter), які є конкуренти у Instagram і зручно користуватися їх послугами, інші – розповідати , як видалити всі свої фотографії з сервісу, щоб вони не потрапили до Цукербергу.