Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Футбольний маркетинг в Інтернеті

9.05.2013 20:30 Автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ

Футбол Кілька років тому нові інформаційні технології буквально увірвалися в повсякденне життя звичайних людей. Поголовна реєстрація у соціальних мережах, поява доступних смартфонів, все це привело до того, що багато футбольних клубів почали думати, як можна заробити на співтовариствах своїх фанатів у Twitter, Facebook та інших сервісах. Не відстають від світового тренда і російські клуби.

Активно веде роботу з уболівальниками в соціальних мережах італійська "Рома", яка ще кілька років тому мала всього лише примітивний сайтик, не володіла онлайн-магазином, не мала сторінок у різних соцмережах, та і взагалі присутність клубу в інтернеті була мінімальною. Проте все змінилося з моменту, коли команду придбали американські інвестори.

Як відомо, більшість сучасних інтернет-технологій і популярних соцмереж були придумані саме у США, тому недивно, що з приходом північноамериканських інвесторів клуб завів аккаунти практично скрізь.

Директором з цифрових технологійи у "Роми" працює один з колишніх співробітників одного з найбільших онлайн-магазинів Amazon, Шергул Аршад. На його думку, столична команда повинна приваблювати щорічно 30 млн. туристів зі всього світу, яких возитимуть по місцях футбольної слави "Роми".

На момент, коли Аршад прийшов у клуб, італійська команда суттєво відставала за всіма показниками і не мала ніякої своєї стратегії розвитку електронної комерції. "Рома" зайнялася розвитком своїх аккаунтів у різних соцмережах, футболісти завели свої Twitter, і тепер команда з "вічного міста" набирає друзів в інтернеті швидше, ніж "Селтік" и "Баварія".

У Facebook схожа історія – за перші півроку аккаунт римського клубу набрав 1 млн. підписчиків, а зараз їх вже майже 1,5 млн., і здається, зростання триватиме і далі. "Рома" проповідує неформальний стиль спілкування в своїх аккаунтах, даючи уболівальникам можливість для критики.

"Рома" змогла укласти контракт з компанією Nike, яка з сезону 2014/15 стане технічним спонсором команди. За словами Аршада, цьому сприяла і активна присутність італійського клубу в соцмережах. Партнери італійського клубу хочуть отримати доступ до тієї величезної бази уболівальників, яку італійці зібрали в інтернеті. Крім того, "Рома" активно користується сервісом "Pinterest", де більшість аудиторії жінки. Проте клуб використовує його як "торговий майданчик" і, здається, виходить у нього це успішно.

Не відстає від співвітчизників у роботі з інтернетом і "Мілан". Італійський гранд розвиває свій сайт, працює над мобільним додатком, активно спілкується з фанатами у сомережах.

За словами глави департаменту "Мілана" з веб-розробок і нових медіа Джуліано Джорджетті, 2/3 підписчики аккаунта в Twiiter живуть за межами Італії, також більшість з 15 мільйонів читачів сторінки у Facebook живе за межами Апеннінського півострова. "Мілан" продає через Інтернет свою атрибутику, рекламує спонсорів і транслює матчі, непогано на всьому цьому заробляючи.

Російські клуби також нарощують свою присутність у різних соцмережах. Лідером за кількістю підписчиків в останні роки є петербурзький "Зеніт". Також синьо-біло-блакитні займаються онлайн-продажем квитків на свої матчі і торгують атрибутикою. Не відстають від петербуржців і ЦСКА зі "Спартаком". У їх співтовариствах у "ВКонтакте" вже сотні тисяч підписчиків.

Слідом за столичними командами нарощують свою присутність у соцмережах "Анжі", "Рубін" та інші російські команди. Окремо варто відзначити грозненський "Терек", піар якому забезпечує президент Чечні Рамзан Кадиров. Він постійно постить в instagram фотографії з матчу, збільшуючи кількість шанувальників чеченської команди.

Джерело: ceprincipat.com

На головну


Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції