<
Статті
» Усманов виручить від продажу частки у Facebook $2,5 млрд
» У США дозволять передавати аккаунти у спадок
» Онлайн-торгівля росте в 5 разів швидше оффлайну
» Онлайн-рітейлери показують приклад «мобілізації»
» Facebook може перевести акції на біржу NYSE
» 80% додатків для мобільного банкінгу мають уразливості
» E-commerce: портрет покупця у Росії
» За моїм хотінням, за інтернет-велінням
» Покупці йдуть в онлайн
» Кіберзлочинці зосередилися на смартфонах і онлайн-банкінгу

Оюланд: замість паперових грошей потрібно концентруватися на е-грошах

12.05.2012 19:20

Крістійна Оюланд Недавно на порталі Arvamus Postimees була опублікована думка оглядача Ало Рауна, який запропонував замінити євромонети паперовими банкнотами. Депутат Європарламенту Крістійна Оюланд відзначає у відповідь на це, що заміна монет паперовими грошима недоцільна, натомість слід зосередитися на електронних грошах.

Слід було б підбадьорити комерсантів і громадян країн єврозони, щоб вони замість монет і банкнот користувалися картковими платежами. Банкам також слід було б знизити платню за використання карткових терміналів.

Заміна монет вартістю 1 і 2 євро паперовими купюрами стала б відтермінуванням переходу на електронні гроші, і тому я вважаю це недоцільним. Європейський парламент не повинен витрачати час на це питання.

В порівнянні з Естонією, в «старій» Європі карткові платежі менш поширені – наприклад, часто карткою не можна платити за таксі або в тому випадку, якщо рахунок за покупки становить менше 10 або 20 євро. Тому люди носять з собою більше паперових грошей, що менш безпечно і незручно. Паперові гроші меншої вартості не є вирішенням цієї проблеми.

Також не варто забувати, що розрахунки готівкою дозволяють купувати або продавати товари і послуги на чорному ринку і уникати сплати податків. Вирішенням цієї проблеми можуть бути електронні гроші.

Можливо, євромонети в Естонії цінують більше, ніж у Західній Європі, але у міру зростання доходів це повинно змінитися.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції