Інтернет-омбудсмен хоче перетворити Крим у біткойновий рай

Інтернет-омбудсмен запропонував перетворити Крим на російський Гонконг, запустивши там криптовалютні біржі і легалізувавши обіг біткойна. Держдума також розглядала біткойн, імунний до політичних потрясінь, як оптимальний вихід для стабілізації ситуації на півострові.

Криптовалютні біржі в Криму

Інтернет-омбудсмен Дмитро Марінічев запропонував організувати в Криму криптовалютні біржі, узаконивши використання біткойна на півострові. За його словами, це добре увяжеться зі створенням там вільної економічної зони. Прикладом для Криму можуть послужити криптовалютні біржі Гонконгу.

Також Марінічев пропонує дозволити усім особам, як фізичним, так і юридичним, зареєстрованим в Криму, здійснювати операції з біткойнами і конвертувати їх у рублі. Пропозиції пролунали на конференції «Регулювання криптовалют в Росії: проміжні підсумки», що пройшла у Москві.

Криптовалюта як вихід для Криму

За словами Марінічева, Крим зараз – це офшорна зона, де робота бірж може бути узаконена. На думку омбудсмена, легалізацію криптовалюти слід провести саме в тому регіоні, де весь світ обмежує нас санкціями», наводить його слова ресурс ІКС-медіа.

Зараз в Криму у зв’язку з санкційних режимом не можуть працювати багато американських і європейських компаній. Сбербанк Росії припинив обслуговувати клієнтів на території півострова в травні 2014 р. Російські стільникові оператори федерального значення офіційно в Криму не працюють, хоча їх підрозділи в Краснодарському краї фактично надають послуги зв’язку і на півострові. Біткойн розглядається як зручний для Криму спосіб розрахунку, оскільки його курс не залежить від політичних потрясінь.

За словами Еліни Сидоренко, керівника міжвідомчої робочої групи за оцінками ризиків обороту криптовалюти Державної думи ФС РФ, в парламенті вже оцінювалися різні способи стабілізації банківської системи Криму. Як варіант, пропонувалося замінити міжнародні платежі SWIFT системою розрахунків у криптовалюті, але в кінцевому рахунку Держдума не стала реалізовувати цей проект.

Перспективи біткойна в Росії

Сидоренко також прокоментувала статус біткойна у Росії, який поки що залишається невизначеним. За її словами, «дозволено все, що не заборонено», а відсутність заборони на використання биткоина чітко простежується в листі Федеральної податкової служби РФ «ПРО заходи щодо здійснення контролю за обігом криптовалют», яке було випущено 3 жовтня 2016 р. Сидоренко вважає блокчейн перспективною технологією, але закликає до обережності в її застосуванні.

Також на конференції виступила Ксенія Осипова, старший консультант юридичної групи Deloitte СНД, яка назвала три варіанти розвитку подій для кріптовалюти. По-перше, біткойн можна оголосити поза законом, як пропонує законопроект Мінфіну, по-друге, його можна почати регулювати і обкладати податком, по-третє, питання можна залишити невирішеним до кращих часів. Осипова вважає, що зараз в Росії можливі всі три варіанти.

Біткойн  – грошовий сурогат

На початку 2014 р. Центробанк пов’язав між собою поняття біткойнів, «віртуальних валют» і «грошових сурогатів», заявивши, що така форма розрахунків у Росії буде розглядатися «як потенційна спрямованість на здійснення сумнівних операцій», пов’язаних з «відмиванням доходів» і «фінансуванням тероризму».

У жовтні 2014 р. Міністерство фінансів РФ запропонувало ввести штрафи у розмірі до 1 млн руб. за емісію грошових сурогатів та проведення операцій з ними. Автори законопроекту також пов’язали термін «грошовий сурогат» з поняттями віртуальна валюта і, зокрема, біткойн.

Bitcoin і blockchain

Bitcoin – це популярна криптовалюта, створена у 2008 р. В її основі лежить технологія blockchain («ланцюжок блоків»). Вона являє собою аналог публічної книги, прибутково-видаткових операцій. Коли користувач системи вирішує здійснити транзакцію, він повідомляє про це всім учасникам системи, і дані про його операції записуються в блок. Коли блок досягає певних розмірів, він записується в кінець ланцюжка блоків.

Технологія вважається перспективною не тільки у фінансовій сфері. В серпні 2016 р. влада Москви повідомили, що готові взяти на озброєння технологію blockchain для забезпечення надійності підрахунку голосів громадян з проблем міського господарства.

Аналітика
Facebook похвалився неймовірними виручкою і прибутком

У минулому кварталі компанія Facebook знову домоглася збільшення виручки більш ніж в 1,5 рази в порівнянні з показником попереднього року. Загальний прибуток компанії у 2016 р. виявився на 177% більшим, ніж за 2015 р. Причини успіху – затребуваність мобільної реклами і зростання кількості користувачів.