|
П'ятеро з шести інтернет-користувачів активно займаються шопінгом в Мережі
Автор: Алла ДАХНІВСЬКА, опубліковано: 8 вересня 2012 10:00
Лінь, як відомо, - вічний і незмінний двигун прогресу. Саме їй зобов'язані своїм бурхливим розвитком інтернет-магазини. У чистому вигляді - трансформація соціалістичної утопії: "замовляти товари по телефону, а одержувати по телевізору". Мінімум зусиль, максимум комфорту - хіба що руками товар не помацаєш.
Більшість користувачів інтернету зараз мають досвід покупок в мережевих магазинах. Як з'ясували соціологи дослідницького холдингу Ромір, тільки незначна, одна шоста частина інтернет-користувачів шопінгом в Мережі не займається. Соціологи запитали росіян, що саме вони купують за допомогою мережевих сервісів і які товари їм було б зручніше купувати відразу всі в одному місці. Тобто чи зручний для них формат "одного прилавка" у вигляді комп'ютерного монітора, коли в одному магазині можна придбати товари будь-яких категорій. З'ясувалося, що поєднується майже все і зі всім - дитячі іграшки з пральними порошками, газонокосарки з прикрасами тощо. Єдине, що люди прагнули купувати в спеціалізованих інтернет-магазинах, - меблі.
Товаром-лідером, який найчастіше купують через інтернет, є побутова техніка - 44 відсотки городян здійснюють такі покупки онлайн. Причому техніку в інтернет-магазинах частіше купують чоловіки, ніж жінки.
Другу сходинку у списку популярних покупок через інтернет займає одяг (34 відсотки). Найчастіше одяг через інтернет купують жінки, жителі російських міст 25-34 років з доходом вищим за середній. Третю сходинку цього рейтингу займають парфюмерія (32%), а також книги і журнали (31%). Як і одяг, ці товари в мережі частіше замовляють жінки.
Що ще приваблює покупців на інтернет-прилавках? Диски з музикою, іграми, відео, товари для дому, прикраси і годинники, подарункові сертифікати, товари для хобі, медичні товари і товари для тварин (ці найменування вказали понад 10% опитаних).
Найрідше через інтернет купують спортивні товари (велосипеди, тренажери) і побутову химіїю, товари для дачу/саду/городніх робіт - по 9%, продукти харчування і алкоголь - 8 відсотків і меблі (7 відсотків), зазначає меблевий портал powerenterpriseusa.com.
На запитання про те, чи готові інтернет-покупці купуати різні, здавалося б, не поєднувані категорій товарів в одному місці, якби існував такий сервіс, більше половини (53 відсотки) респондентів відповіла ствердно. Менше всього така можливість зацікавила молодих людей у віці 18-24 року - 17 відсотків користувачів цього віку заявили, що швидше за все або точно не купуватимуть всі товари в одному місці.
Щоправда, виявилось, що в одну "корзину" люди складають далеко не все. Так, покупці товарів для саду і городу із задоволенням додадуть до замовлення також одяг, парфюмерію, побутову техніку або сумки зі шкіри. Але їх, швидше за все, не дуже зацікавлять меблі. У свою чергу, покупці побутової техніки рідше візьмуть "в навантаження" теж побутову, але - хімію. Люди не дуже часто купують одночасно щось для своїх хобі і медичні товари. З побутовою технікою рідко поєднуються сертифікати на розваги або товари для тварин, а також спортивні товари.
Покупцям побутової техніки найцікавіша наявність в тому ж магазині одягу (43 відсотки), парфюмерії (40 відсотків), книг і журналів (43 відсотки), і в найменшій мірі цікава побутова хімія (11 відсотків). При цьому покупці, які відвідують інтернет-магазин для замовлення побутової хімії, можуть бути зацікавлені в покупці одягу (65 відсотків), парфюмерії і косметики (67 відсотків), взуття і аксесуарів (57 відсотків), а також товарів для дому (57 відсотків) в тому ж магазині.
Продукти харчування і алкоголь рідко купують спільно з товарами для дачі (23 відсотки) і спортивними товарами (27 відсотків). Покупці взуття, сумок і аксесуарів у меншій мірі цікавляться покупкою садово-городних товарів (13 відсотків).
Ну, а меблі - це, виходить "цариця покупок". Вони самодостатні. З ними не поєднують практично ніщо. І правильно. Купив набір меблів в спальню або на кухню - далі починається режим жорсткої економії. Не розженешся. Вистачило б грошей сплатити інтернет - і то добре.
|