<
Біржа ФОРЕКС
» Торги на біржі Форекс
» Форекс: мистецтво «управління» фінансами
» Форекс – альтернатива для психологічно сильних людей
» ТeleTrade запровадив перші у світі безризикові можливості на Форекс
» Прогноз Форекс: які методи аналізу стану ринку може вибрати трейдер?
» Найпоширеніші помилки про ринок Форекс
» Кому Форекс приносить мільйони, а для кого це місце втрати всього капіталу?
» 83-річна пенсіонерка заробила мільйон на біржі Форекс
» Forex Trend представив індекс ПАММ для інвесторів
» Larson and Holz: торгувати на Форексі можна... на гроші брокера

Регіони РФ повинні просувати ідею IT-підприємництва

Автор: Мата ГАВРИШ, опубліковано: 11/10/2012 18:29

IT-підприємництво Розвиток IT-підприємництва в Росії вимагає не тільки підвищення якості освіти, але і популяризації в регіонах, заявили експерти на круглому столі «Молодіжне підприємництво у сфері IT: важкі старти».

«Коли ти говориш (у регіонах — ред.) про підприємництво у сфері IT, то тебе просто не розуміють», — заявив заступник міністра зв'язку і масових комунікацій РФ Марк Шмулевич.

За його словами, у Москві і Санкт-Петербурзі існують великі можливості для підприємництва у сфері IT, проте в інших регіонах спостерігається принципово інша ситуація. Хоча для людей в регіонах створення IT-проектів могло б стати соціальним ліфтом.

«У IT немає бар'єрів. Все на комп'ютері, пішов і зробив», — відзначив Шмулеович.

Як відзначив президент компанії Microsoft Росія Микола Прянішніков, фонд посівних інвестицій Microsoft підтримує стартапи з регіонів, але при цьому хотілося б, щоб їх кількість збільшилася.

Як стверджує замміністра, студентам, які навчаються на IT-спеціальностях в російських навчальних закладах, не вистачає знань з маркетингу, продажівм, менеджменту продукту. При цьому, на думку радника президента фонду «Сколково» з питань комерціалізації Олександра Туркота, в Росії помітно знизилася якість самої IT-освіти, а також впав престиж професії інженера.

«Інженерна освіта вимагає систематизації», — заявив Туркот.

На думку експертів, вирішити цб проблему могло б допомогти створення спеціалізованих навчальних IT-закладів — наприклад, технологічних коледжів. Як відзначив Шмулевич, така можливість вже обговорюється в Мінкомзв'язку, проте поки що якихось конкретних рішень немає.

Як відзначив виконавчий директор Відкритого університету «Сколково» Андрій Єгоров, якщо 2-3% студентів в результаті стануть підприємцями, то це буде добрим результатом. При цьому він вважає, що студенти не користуються всіма можливостями, які їм надаються для розвитку своїх проектів, і мало хто з них намагається розвивати дійсно нові ідеї.

«Більшість ідей, з якими я стикаюся, лише копія того, що вже існує», — відзначив Єгоров.

За словами Туркота, саме ідея повинна лежати в основі будь-якого проекту, для чого людина в першу чергу повинна бути інженером, а потім вже підприємцем. При цьому культура підприємництва в Росії зараз знаходиться на низькому рівні, вважає Прянішніков.

Ще однією проблемою IT-підприємців-початківців, як відзначають експерти, є неправильний підхід до розмови з інвесторами, які хочуть знати не плани розробників проекту, а конкретні дії.

Експерти зійшлися на думці, що займатися просуванням і популяризацією IT-підприємництва в Росії повинні всі учасники ринку.

За словами Туркота, повинна бути сукупна підтримка держави, а особливо профільних міністерств, великих компаній, які таким чином проявлятимуть соціальну відповідальність, і фінансових інститутів.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції