<
Біржа ФОРЕКС
» Торги на біржі Форекс
» Форекс: мистецтво «управління» фінансами
» Форекс – альтернатива для психологічно сильних людей
» ТeleTrade запровадив перші у світі безризикові можливості на Форекс
» Прогноз Форекс: які методи аналізу стану ринку може вибрати трейдер?
» Найпоширеніші помилки про ринок Форекс
» Кому Форекс приносить мільйони, а для кого це місце втрати всього капіталу?
» 83-річна пенсіонерка заробила мільйон на біржі Форекс
» Forex Trend представив індекс ПАММ для інвесторів
» Larson and Holz: торгувати на Форексі можна... на гроші брокера

Експерти оцінили внесок Рунету в економіку країни

Автор: Петро ПЛАЧИНДА, опубліковано: 12/10/2012 14:19

Інтернет-користувач Експерти оцінили внесок російського сегменту Інтернету в економіку країни. Відповідне дослідження провели фахівці Російської асоціації електронних комунікацій і Вищої школи економіки. За результатами дослідження з'ясувалося, що сумарний об'сяг інтернет-ринку в Росії в 2011 році склав понад 550 мільярдів рублів.

Сьогодні частка Рунету у ВВП країни становить 1%. Експерти прогнозують, що до 2020 року Рунет завоює вже половину російської економіки. "Зростання Рунету фантастичне для російської економіки. Йдеться про зростання показників по кожному сегменту на десятки відсотків", – наводить портал Маркетинг в інтернеті заяву ректора ВШЕ Ярослава Кузьмінова.

За його словами, цілком можна чекати, що за підсумками року частка Рунету у ВВП складе трохи менше 1,5%. Якщо такі темпи зростання збережуться, то до кінця десятиліття можна буде сміливо сказати: Рунет обслуговуватиме більше половини російської економіки.

Фахівці проаналізували ситуацію в 11 сегментах, що найбільш розвиваються. У 10 з них темпи зростання за підсумками року перевищили 20%. Так, понад 50% склало зростання таких сегментів, як контекстна реклама і відеореклама. Ринок електронних платежів минулого року зріс на 34% (у грошовому еквіваленті його обсяг склав майже 167 мільярдів рублів). Ринок інтернет-торгівлі зріс на 30% і склав понад 309 мільярдів рублів. Ринок контента та ігор піднявся на 26%, його обсяг становить 8,24 мільярдів. Обсяг ринку контекстної реклами склав за підсумками 2011 року 24,24 мільярда рублів, а медійної реклами в Інтернеті – майже 16 мільярдів.

За прогнозами експертів, у 2012 році всі досліджені ринки збережуть позитивну динаміку зростання. Так, зростання ринку відеореклами може досягти 59%, а зростання ринку продажу електронного контенту складе 27%. Очікується, що в 2012 році зростання інтернет-економіки складе 30%.

Помічник президента РФ Ігор Щеголєв відзначив важливість цього дослідження в умовах, коли роль Інтернету в життя нашої країни і ступінь проникнення інтернет-технологій в реальну економіку збільшуються з кожним роком.

"Це дуже цікаве і серйозне дослідження. Головне – це намір організаторів зробити доповідь регулярною", – сказав Щеголєв. Керівництво РАЕК, у свою чергу, пообіцяло, що дослідження стане щорічним. Не виключено, що воно проводитиметься навіть двічі на рік.

До речі, в травні минулого року були опубліковані дані аналогічного дослідження, яке проводили фахівці Boston Consulting Group за замовленням Google. За його результатами, на той момент чиста інтернет-економіка у Росії складала 1,6% від ВВП. Тоді експерти ставили російську інтернет-економіку в один ряд з італійською і іспанською і передрікали їй бурхливе зростання. За їх прогнозами, до 2015 року частка Інтернету у ВВП Росії повинна скласти 2,6%.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції