<
Біржа ФОРЕКС
» Торги на біржі Форекс
» Форекс: мистецтво «управління» фінансами
» Форекс – альтернатива для психологічно сильних людей
» ТeleTrade запровадив перші у світі безризикові можливості на Форекс
» Прогноз Форекс: які методи аналізу стану ринку може вибрати трейдер?
» Найпоширеніші помилки про ринок Форекс
» Кому Форекс приносить мільйони, а для кого це місце втрати всього капіталу?
» 83-річна пенсіонерка заробила мільйон на біржі Форекс
» Forex Trend представив індекс ПАММ для інвесторів
» Larson and Holz: торгувати на Форексі можна... на гроші брокера

У Росії великі інтернет-магазини закликають державу звернути увагу на «сіру» онлайн-торгівлю

Автор: Діана МАВСЬКА, опубліковано: 12/10/2012 18:29

Інтернет-торгівля Неоподатковуваний податками оборот «чорної готівки» в інтернет-торгівлі становить близько 250-270 мільярдів рублів щорічно. Про це в ході прес-конференції «Сучасні тренди розвитку ринку рітейлу у фактах і цифрах» повідомив президент Асоціації компаній інтернет-торгівлі (АКІТ) Сергій Рум'янцев.

За даними дослідження, підготовленого Центром стратегічних досліджень Enter, торгівля в російському сегменті інтернету росте темпами, що удвічі перевищують зростання звичайного, «оффлайнового» рітейлу - 30% за рік проти 16%. І це тільки за офіційними оцінками, оскільки електронна комерція поки що залишається одним з найпрозоріших ринків.

Це набагато активніше зростання, ніж у США чи Євросоюзі (14% і 9% відповідно). Але значно менше в порівнянні з Китаєм, де оборот онлайн-торгівлі минулого року збільшився на 219%, а в цьому - на 122%. Втім, цифри зростання мало що дають без абсолютних показників. А вони все розставляють по місцях: у 2011 році об'єм ринку інтернет-торгівлі в ЄС дорівнював 260 мільярдів доларів, у США – 194 мільярдам, в Китаї – 25 мільярдівм, в Росії – 10,3 мільярдівм. Як бачимо, рости є куди ще довго.

Втім, статистика інтернет-торгівлі у Росії дуже приблизна. За словами Сергія Рум'янцева, лише небагато з майже 30 тисяч російських інтернет-магазинів працюють більш менш прозоро. Чотири п'ятих оплат товарів і послуг здійснюються готівкою, і навіть на сайтах московських онлайн-рітейлерів сервіс оплати банківською картою представлений лише у 80% випадків. У провінції цей показник коливається від 70% до 50%. Що стосується послуги «купити в кредит онлайн», то вона є лише у небагатьох.

«Це питання довіри банківської системи до самих інтернет-магазинів, - прокоментував інтернет-виданню Експерт інтернет-комерції цю статистику член правління банку «ТРАСТ» Григорій Варцибасов. - Потрібен рейтинг, який відображав би кількість реальних активів магазину, давав розуміння, чи можна там запускати кредитну схему. А то часто звертаються електронні торговці з пропозицією кредитувати покупців на сайті, а потім проходить час, і немає цього магазину. Це питання довіри, прозорості ринку».

Великі онлайн-магазини тим часом намагаються упорядкувати гру і усунути з ринку дрібних і мікроскопічних гравців. Ті, як відомо, торгують виключно за готівку, ухиляються від податків, виставляють на своїх сайтах широкий асортимент, з якого реально можуть забезпечити лише невелику частку постачань.

«Держава цією проблемою наочно не займається, - скаржиться президент АКІТ, - хоча за наявності політичної волі для наведення ладу вистачило б року». За оцінками АКІТ, сірий ринок інтернет-торгівлі відводить від оподаткування приблизно 250–270 мільярдів рублів на рік.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції