<
Біржа ФОРЕКС
» Торги на біржі Форекс
» Форекс: мистецтво «управління» фінансами
» Форекс – альтернатива для психологічно сильних людей
» ТeleTrade запровадив перші у світі безризикові можливості на Форекс
» Прогноз Форекс: які методи аналізу стану ринку може вибрати трейдер?
» Найпоширеніші помилки про ринок Форекс
» Кому Форекс приносить мільйони, а для кого це місце втрати всього капіталу?
» 83-річна пенсіонерка заробила мільйон на біржі Форекс
» Forex Trend представив індекс ПАММ для інвесторів
» Larson and Holz: торгувати на Форексі можна... на гроші брокера

Стрімкий розвиток електронної торгівлі привів до появи в Китаї "інтернет-сіл"

Автор: Сергій СІРИК, опубліковано: 12/10/2012 14:19

Китайські інтернет-користувачі У Китаї з кожним роком росте кількість нових інтернет-магазинів. Як торговий майданчик найбільшою популярністю серед новачків електронної комерції користується інтернет-портал "Таобао". Зростання популярності покупок через інтернет привело до нової тенденції - китайські продавці почали розміщувати свої офіси в селах.

Вже десятки тисяч китайців успішно ведуть торгівлю через інтернет-портал "Таобао", що належить найбільшій в Китаї інтернет-компанії Alibaba. "Я міг би влаштуватися в державну компанію і насолоджуватися солідним доходом і стабільністю. Але мене привабили свобода і незалежність електронної торгівлі", - заявив власник інтернет-магазину Ван Цзясин. За 2 роки роботи кількість його клієнтів збільшилося до 40 тис. осіб, щорічний оборот становить 24 млн. юанів (3,8 млн. долларов).

Як наголошується в доповіді Пекінського університету, понад 80% відкритих на "Таобао" інтернет-магазинів були створені в період з 1981 по 1994 роки. "Раніше випускники китайських вузів прагнули влаштуватися в державні компанії або великі зарубіжні фінансові компанії. Зараз китайська молодь прагне відкрити власний бізнес", - повідомив співробітник університету Чень Юй. Торгова платформа дозволяє відкрити бізнес з мінімальним стартовим капіталом. Крім того, у "Таобао" відлагоджений процес доставки товарів і переказу платежів між покупцем і продавцем. Щоденний обсяг операцій на "Таобао" становить 15 млн.

Стрімкий розвиток електронної торгівлі призвів до появи в Китаї "інтернет-сіл". Одним з яскравих представників є розташоване в провінції Чжецзян (Східний Китай) село Цин'яаньлу. Сім років тому його населення налічувало 1500 селян. Зараз там зареєстровані близько 2 тис. компаній, які щодня відправляють своїм клієнтам близько 10 тис. посилок. Річний оборот вищезгаданих організацій складає 800 млн. юанів (126 млн. доларів).

"Село одержало популярність завдяки розвиненій системі логістики і низьким витратам", - пояснив власник електронного магазину Ван Хао. У квітні минулого року він приїхав в Цин'яаньлу спробувати свої сили в електронній торгівлі. Минулого року обсяг продажів його магазину склав 800 тис. юанів. Цього року він має намір подвоїти цей показник. "Я повністю вільний від необхідності ведення звітності і сплати податків", - похвалився він.

Село привертає підприємців, що починають, своєю інфраструктурою і вигідним географічним положенням. "Новачкам, як правило, не вистачає капіталу, досвіду і технологій. Все це вони можуть знайти тут", - повідомив заступник директора Асоціації електронної торгівлі "Yiwu Jiandong" Лю Веньгао. Зараз 30 транспортних компаній обслуговують доставку близько 1,7 млн. видів товарів по всій країні. Не дивлячись на вказані переваги, інфраструктура електронних сіл може задовольнити потреби тільки невеликих компаній. "Площа наших офісів обмежена 100 кв м. Із збільшенням оборотів компанії шукають площі понад 2 тис. кв м і переїздять в інші населені пункти", - резюмував Лю Веньгао.

У Китаї кількість залучених в електронну комерцію компаній росте стрімкими темпами. У 2009 році їх кількість склало 306 тис., в 2011 році збільшилося до 590 тис. організацій. Кількість зайнятих в цьому сегменті китайців також росте. У 2009 році кількість зареєстрованих продавців склала 450 тис, до 2011 року ця цифра збільшилася до 970 тис. осіб, повідомляється в доповіді Китайської академії суспільних наук.

Джерело: http://financebis.net/.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції