<
Біржа ФОРЕКС
» Торги на біржі Форекс
» Форекс: мистецтво «управління» фінансами
» Форекс – альтернатива для психологічно сильних людей
» ТeleTrade запровадив перші у світі безризикові можливості на Форекс
» Прогноз Форекс: які методи аналізу стану ринку може вибрати трейдер?
» Найпоширеніші помилки про ринок Форекс
» Кому Форекс приносить мільйони, а для кого це місце втрати всього капіталу?
» 83-річна пенсіонерка заробила мільйон на біржі Форекс
» Forex Trend представив індекс ПАММ для інвесторів
» Larson and Holz: торгувати на Форексі можна... на гроші брокера

Консолідація ринку онлайн-торгівлі в РФ відбудеться в найближчі 5-6 років

Автор: Максим ДАЦКО, опубліковано: 13 жовтня 2012 10:00

Інтернет-торгівля Появи декількох великих гравців на російському ринку інтернет-торгівлі можна чекати в найближчі 5-6 років, проте цей процес багато в чому залежатиме від інтересу інвесторів, заявила генеральний директор найбільшого російського інтернет-магазину Ozon Маель Гаве.

На частку лідера російського ринку онлайна-торгівлі — Ozon — припадає близько 2-3% від об'єму всього сегменту. При цьому на розвинених ринках (наприклад, в США) існують декілька великих гравців, частка яких становить декілька десятків відсотків. На думку експертів, наявність декількох лідерів із значною часткою дозволяє прискорити розвиток ринку, створити необхідну інфраструктуру і наситити ринок грошима.

«Це (консолідація гравців — ред.) буде суттєво залежати від рівня капіталізації різних компаній і того, наскільки інвестори будуть готові платити гроші», — вважає Гаве.

Як стверджує гендиректор Ozon, для консолідації нинішні гравці повинні або рости істотно швидше за ринок, або купувати один одного. При цьому обидва варіанти вимагають вкладення значних коштів, що залежить від інтересу інвесторів.

Як заявила Гаве у ході виступу на презентації дослідження «Економіка рунету 2011-2012», у Росії спостерігається тренд приходу малого і середнього бізнесу в інтернет. Проте у зв'язку із збільшенням вартості залучення клієнта вони не завжди можуть ефективно вести бізнес в інтернеті.

«Малий бізнес не завжди може дозволити поточну вартість залучення нового клієнта», — стверджує Гаве.

За словами гендиректора Ozon, в деяких категоріях вартість залучення одного клієнта перевищує 100 доларів. «Щоб генерувати одне замовлення через рекламу інтернет-магазин повинен платити ось ці 100 доларів. І, природно, це не окупається», — заявила Гаве.

Ще однією проблемою, яка перешкоджає прискоренню зростання ринку онлайн-рітейлу в Росії, є логістика. «Якщо ви хочете бути національним гравцем, ви повинні мати свою систему доставки», — відзначає Гаве. За її словами, інтернет-магазини, звичайно, можуть користуватися послугами «Пошти Росії», але це не завжди ефективно з погляду швидкості доставки.

Необхідність у розвитку власної логістичної системи змушує інтернет-магазини залучати додаткові кошти. «Ми бачимо тенденцію, що всі великі гравці витрачають дуже багато часу не на сам бізнес, а на залучення грошей», — стверджує Гаве.

Також Гаве звернула увагу на необхідність зміни законодавства у зв'язку з бурхливим розвитком ринку інтернет-торгівлі у Росії. Вона стверджує, що існують питання з регулюванням взаємин між інтернет-магазинами і клієнтами, а також нерівна конкуренція із зарубіжними магазинами, які можуть посилати товари до Росії, не сплачуючи ПДВ і мит.

Згідно із дослідженням «Економіка рунета 2011-2012», проведеним Російською асоціацією електронних комунікацій і Вищою школою економіки, результати якого були представлені в середу, обсяг російського ринку онлайн-рітейлу в 2011 році склав 309,4 мільярдів рублів.

Холдинг Ozon — найбільший російський онлайн-магазин з більш ніж 6 мільйонами зареєстрованих користувачів. У холдинг входять: Ozon.ru, Ozon.travel, Sapato.ru, «О-курьер». Його оборот в першому півріччі поточного року в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року виріс на 91%, до 7,1 мільярдів рублів.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції