|
До 2014 року ринок онлайн-торгівлі в Росії складе 25 млрд доларів
04.02.2013 12:18
Згідно з даними дослідження McKinsey & Co, драйверами зростання на російському ринку онлайн-торгівлі стали електроніка, побутова техніка і квитки, повідомляє oborot.ru
Читайте також:
У дослідженні мовиться, що Росія вже стала найбільшим європейським інтернет-ринком, щоденна аудиторія якого складає майже 50 млн. чоловік. У той же час активних користувачів щорічно стає на 35% більше, а широкосмуговий доступ в Інтернет має в своєму розпорядженні близько 40% домогосподарств.
Разом з тим, російський ринок інтернет-торгівлі залишається досить невеликим: на нього доводиться лише близько 2% всього товарообігу. Для порівняння, в США і Британії на онлайн-продажі доводиться близько 10%, в Китаї - 6%. Правда, на думку аналітиків Morgan Stanley, російський ринок щорічно додає по 50%.
Що стосується структури продажів, то на першому місці тут залізничні і авіаквитки – 18%, потім йде портативна техніка – 11% і крупна побутова техніка – 10%. Перша десятка компаній за загальним обсягом виручки займає лише 10% всього ринку.
У McKinsey вважають, що зростанню e-commerce посприяє проникнення смартфонів. Якщо в 2012 році рівень проникнення складав 14%, то вже до 2016 року цей показник може досягти відмітки в 40%.
Що стосується рекламних витрат, то в 2012 році Інтернет з показником в 1,7 млрд доларів зайняв друге місце після телебачення. До 2017 року даний показник повинен буде подвоїтися. Причому 63% ринку припаде на контекстну рекламу, в структурі якої, з 23% ринку, лідируватиме Яндекс. 31% дістанеться баннерній, 4% - відео, 2% - мобільній рекламі.
Стримують же розвиток онлайн-торгівлі в Росії неможливість "приміряти і пощупати" товар, а також сталу звичку ходити по "реальних" магазинах.
На головну
|