Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Типові цілі SMM-кампаній. Гід для клієнта.

2 січня 2013 р.

Типові цілі SMM-кампаній. Потенційні клієнти, які цікавляться просуванням в соціальних мережах, блогах і форумах – всім, що підпадає під визначення SMM – звичайно формулюють свій запит в агентство таким чином:

Цікавить просування в мережах і блогах. Конкретних цілей немає. Хочеться одержати пропозицію по концепції і вартості.

Найчастіше такі клієнти не бажають і відмовляються відповідати на питання агентства і не заповнюють опитувальні листи. Один з них пояснив свою позицію такими словами:
smm panel
Спочатку хочемо побачити пропозицію і оцінити вашу самостійність.

Скільки коштує самостійність агентства?

Це солодке слово «свобода». Як приємно, коли тобі довіряють бюджет і говорять: «Поступай, як вважаєш за потрібне». Правда, з потенційними клієнтами справа йде інакше. Агентству говорять: «Поступай, як вважаєш за потрібне, а ми подивимося, чи довірити тобі бюджет». Це позиція, від якої програють обидві сторони: і агентство, і компанія.

Агентство тому так і називається, що є всього лише агентом, представником інтересів свого замовника. У чому його інтереси? Пропонуєте здогадуватися? Уявіть, що до фітнес-інструктора підходить початківець і просить скласти йому програму занять: «Ви питаєте мене, чого я хочу добитися від занять? Голубчик, здогадайтеся самі, ви ж професіонал». Кого повинен «ліпити» фітнес-інструктор з новачка: подаючого надії культуриста, легкого і швидкого атлета чи боксера? Можливий будь-який варіант, тільки він може не сподобатися скритному клієнту.

Або до лікаря заявляється хворий і вимагає гострозорим оком оцінити стан і призначити лікування. «На що скаржуся? Які симптоми? Ні, поважний, ви абияк самі здогадайтеся і не потрібно ніяких питань. І стетоскоп свій приберіть, будь ласка».

Маркетингове агентство завжди виступає або в ролі інструктора по фітнесу, або в ролі лікаря. Воно або допомагає поліпшити показники компанії, або вирішує проблеми, пов'язані з бізнесом. І в тому, і в іншому випадку агентство потребує співпраці з боку клієнта, а той іноді поводиться, як капризна діва. Є підозра, що багато, дуже багато компаній самі не розуміють, що їм потрібно від SMM і інших інструментів маркетингу в інтернеті. Є якась модна тема – просування в блогах, але що до чого, вони не знають і бояться в цьому признатися. Звідси всі ці розмови про «оцінити вашу самостійність».

Хочеться допомогти потенційним клієнтам і позбавити їх від скрутного обов'язку придумувати цілі і завдання SMM-просування. Їх не так вже багато, оскільки SMM не всесильний і – як всякий інструмент маркетингу - вирішує вузьке коло питань.
Продовження Знову про продажі

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції