Як відреагували користувачі Instagram на придбання мережі Фейсбуком

Фейсбук

Користувачі Instagram відреагували на продаж проекту в руки Facebook стримано, якщо не сказати більше. Деякі стали впізнавати (що характерно – через Twitter), які є конкуренти у Instagram і зручно користуватися їх послугами, інші – розповідати , як видалити всі свої фотографії з сервісу, щоб вони не потрапили до Цукербергу.

Причин для невдоволення, в основному, дві. Перша полягає в тому, що “тусовку обраних” поглинула компанія з сотнями мільйонів користувачів. Іншими словами, якщо Instagram – це модно, то Facebook – вже не модно, і любителі Instagram побоюються, що тепер і їх соціальна мережа буде немодній. Друга причина серйозніше – користувачі бояться , що їх приватна інформація буде доступна користувачам Facebook, а потім, цілком можливо, і всьому світу.

Марк Цукерберг у своєму статусі в Facebook пояснив, що соціальна мережа не збирається ні повністю поглинати Instagram, ні забороняти користувачам ділитися інформацією з фотододатку за допомогою альтернативних соціальних мереж. За його словами, Instagram буде розвиватися як окремий проект всередині Facebook. На те ж саме напирають і в Instagram: за запевненнями Сістрома, додаток буде “точно таким же, яким ви його впізнали і полюбили”.

Угода Instagram і Facebook показала, як легко на сучасному інтернет-ринку монетизуються “любов хіпстера”: мода здатна приносити сотні мільйонів доларів людям, які створюють не приносять прибутку сервіси. Але треба пам’ятати, що з економічної точки зору інвестиції в модні проекти, що не володіють ясним бізнес-планом, ризиковані, тому що мода – штука дуже мінлива. Американці добре пам’ятають приклад “міхура доткомів” кінця 90-х років, котра розорила не одну сотню інвесторів. Величезні гроші, що обертаються навколо Facebook, – теж свого роду міхур, але здується він сам собою або лопне, коли цього ніхто не чекає, невідомо.

Фейсбук
Акції Facebook втратили 11 відсотків через зростання «інвестицій в майбутнє»

Акції соцмережі Facebook втратили понад 11 відсотків вартості на електронних торгах після закриття біржі на тлі повідомлення про плани різко збільшити вкладення в довгострокові проекти в 2015 році і прогнозу про уповільнення темпів зростання виручки. Про це свідчать дані біржі Nasdaq.

Фейсбук
Чистий прибуток Facebook зріс майже удвічі в третьому кварталі

Чистий прибуток найбільшої в світі соцмережі Facebook склав у третьому кварталі 2014 року 806 мільйонів доларів, що майже на 90 відсотків перевищує показник за аналогічний період минулого року в 425 мільйонів доларів. Про це йдеться в повідомленні компанії.

Фейсбук
Що купив Facebook?

Instаgram – така ж соціальна мережа, що і Facebook, тільки зі своїми заморочками. Тут в першу чергу публікуються фотографії і перш за все – зняті на смартфони.