Акції соцмережі Facebook втратили понад 11 відсотків вартості на електронних торгах після закриття біржі на тлі повідомлення про плани різко збільшити вкладення в довгострокові проекти в 2015 році і прогнозу про уповільнення темпів зростання виручки. Про це свідчать дані біржі Nasdaq.

На закритті торгів Nasdaq у вівторок акції Facebook коштували 80,77 долара. Після оголошення фінансових результатів, включаючи зростання чистого прибутку на 90 відсотків і збільшення виручки на 59 відсотків, акції компанії на електронних торгах після закриття біржі торгувалися поблизу цього рівня.

Однак в ході телефонної конференції фінансовий директор Facebook Дейв Вейнер заявив аналітикам, що соцмережа планує збільшити витрати капіталу на 55-75 відсотків у 2015 році. Ці вкладення підуть в розвиток месенджера WhatsApp, сервісу Instagram, розробника технологій віртуальної реальності Oculus VR, благодійної ініціативи Internet.org і в інші проекти, які не приносять прибутку.

Крім того, Вейнер заявив, що в четвертому кварталі 2014 року виручка Facebook збільшиться приблизно на 40-47 відсотків, що набагато нижче 59 відсотків за підсумками третього кварталу. Після цих заяв акції Facebook впали більш ніж на 11 відсотків до 71,65 долара.

«Ми вкладаємо в сфери, які мають хороші перспективи для довгострокового зростання. Ми інвестуємо в людей, у власні і придбані продукти », – зазначив він.

Глава Facebook Марк Цукерберг також витратив чимало часу на пояснення аналітикам довгострокової стратегії компанії. За його словами, в наступні 3 роки мета Facebook – поліпшити сервіси для існуючих користувачів, через п’ять років він сподівається зробити Instagram, WhatsApp і інші сервіси самостійними великими компаніями, а 10-річна місія компанії – стрибок у розвитку штучного інтелекту і підключенні людей до інтернету .

By comp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *