Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Хто платить більше: крупні або середні компанії?

Хто платить більше: крупні або середні компанії? На відомому ресурсі, присвяченому SEO і інтернет-маркетингу, виникла суперечка навколо нового дослідження, але непростої теми «Потреба компаній в аудиті сайтів». Суть суперечки в наступному: хто готовий більше платити за просування в інтернеті, зокрема за SEO і аналіз сайтів - крупні або середні компанії.

Логіка одного із сперечальників прямолінійна і тому здається бездоганною (лексика і пунктуація його):

Малий бізнес категорично не готовий платити за ці послуги, вони поки що вивчають це слово і встромляють, що воно означає. Середній бізнес готовий платити з натяжкою, з простої причини - вони дуже зайняті гасінням пожеж (адже саме пожежі характеризують середній бізнес ). Крупний бізнес - так, готовий платити, але чи багато маркетологів, здатних продати маркетинговий аудит крупному бізнесу.

Кажучи інакше, чим крупніше бюджет компанії, тим вищі витрати на просування в інтернеті, зокрема за допомогою таких нових інструментів, як аналіз сайту. Але є думка, що справи йдуть рівно навпаки: чим крупніша компанія, тим менше вона зацікавлена в аналізі і точному підході до маркетингу.

Крупний бізнес: хто це? Газпром? Procter&Gamble? X5 Retail Group? За рідкісним виключенням, вони не готові виділяти бюджети на аудит. Успіх таких компаній в дуже невеликому ступені залежить від сайту. Подібні мастодонти просто не здогадуються, що ефективність сайту можна підвищити за допомогою аналізу і доопрацювання. Їм простіше виділити черговий мільйон на замовлення чергового сайту черговому Лєбєдєву. Крім того, гм, відкати, самі розумієте, жирніше і апетитніше з кожним редизайном і ребрендінгом, ніж з якогось аудиту.

За нашими даними, основні замовники аудиту - середні компанії. Серед них зустрічаються як широко відомі, так і не дуже. Їх всіх об'єднує загальна межа: ці люди рахують гроші і прагнуть вичавити користь по максимуму зі всіх своїх ресурсів. Їм потрібна ефективність, яку вони шукають зокрема за допомогою аудиту маркетингу в цілому і сайту зокрема.

Формально «крупняк» платить за маркетинг більше, проте їх улюблене разгуляй-поле – це всілякі великомасштабні проекти з вагомим бюджетом і туманними критеріями ефективності. Ребрендінг, іміджеві портали і промо-сайти, гучні конкурси і претензії на вірусний маркетинг всесоюзного значення – тут крутяться гроші, тут багато «фана», але чи є тут місце маркетингу і ефективності? Ми не готові дати ствердну відповідь.

Середньому бізнесу вся ця веселість не по кишені, та і не дуже потрібна. Йому подавай «м'ясо»: продажі, прибуток, клієнтів, конвертації відвідувачів сайту в споживачів. Рідкісний вірус і ребрендінг здатні забезпечити «середнячкам» бажане. Тут потрібен грунтовний, науковий підхід без мішури і по справі.

Маркетинговий і технічний аудити сайту – ті напрями інтернет-маркетингу, які повною мірою вписуються в картину життя середнього і частково малого бізнесу. Аудит сайту - це пошук можливостей виправити те, що працює погано і зробити краще все інше. Його мета - підвищення користі від сайту для бізнесу, а не аналіз заради аналізу. Про такі сухі матерії не пишуть журналісти, не віщають тут і там із сторінок гланцевої преси бізнесу («Цього сезону на піку популярності Twitter і вірусні ролики на Youtube»). Це «всього-лише» нудна і чорна робота, яка, власне, і є інтернет-маркетинг.

Часто нові сайти створюються «всліпу», орієнтуючись лише на смаки і інтуїцію замовника і веб-дизайнера. Потім власники сайтів дивуються, чому відвідуваність низька або продажі мляві. Починаються спроби щось виправити або розкрутити сирий продукт, а це - самі розумієте - великі гроші і багато втрачених днів і тижнів. Попередній аналіз сайту дав би менше приводів для майбутніх розчарувань.

Виходить, що згаданий вище сперечальник не прав в наступному: він помилково порахував, що будь-який новий інструмент маркетингу апріорі не буде прийнятий середнім бізнесом, як ризикований і небезпечний для бюджету. Проте кілька років тому SEO теж був мало кому зрозумілим напрямом робіт, що не перешкодило йому стати одним з небагатьох інструментів маркетингу, що показав зростання під час кризи. Просто під час кризи і тоді, коли треба гасити пожежі, серйозні компанії з середняків легко вбачають різницю між веселою мішурою і надійним інструментом інтернет-маркетингу.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції