Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Інтернет-маркетинг: рух назустріч

Кирило Журкін Про те, як змінився інтернет-маркетинг в цілому, а також про те, чого сьогодні вимагає клієнт, в інтерв'ю iBusiness роздумує директор по роботі з клієнтами агентства інтернет-маркетингу matik Кирило Журкін.

— Кирило, існує думка, що в «огрядні роки» клієнт не дуже ретельно стежив за тим, як витрачає його гроші агентство. Чи змінилася ситуація зараз? Чи стали клієнти вимагати звіту за кожну витрачену копійку і прискіпливо стежити за результатом?

— Не говоритиму за всю Одесу, так що обмежуся темою інтернет-просування. Ця думка, напевно, склалася завдяки роздутим бюджетам крупних компаній з їх експериментам в просуванні. До кризи такі компанії готові були пробувати будь-які страви інтернет-маркетингу, які виглядали достатньо апетитно: рекламу в соціальних мережах, проплачені пости в блогах, мега-промо-сайтах, вірусних роликах і флеш-іграх. Ніхто не знав, та і зараз мало хто знає, яким чином оцінювати ефективність подібних методів, скільки вони повинні коштувати і в які терміни можна підводити підсумки. Звідси склалося враження, що замовник не рахує гроші, замовляючи «на всю котушку», адже він довіряє агентству, яке теж експериментує на засоби клієнта.

Зараз клієнт віддає перевагу зрозумілішим йому, прозорим і вимірним формам просування. Крім того, в інтернет-маркетинг стало приходити багато невеликих і середніх компаній, які ніколи не захоплювалися мережевими дослідами. Контекстна реклама, SEO, просування у форумах, традиційний PR в Інтернеті, оптимізація сайту – все це звично і зрозуміло майже кожному клієнту. Будь-який з цих інструментів довів свою практичність ще до кризи, а відстежувати витрати на SEO або PR у форумах, зіставляючи їх з результатами, не складно.

В цілому «прискіпливість» виросла, але тут потрібен рух і у зворотному напрямі. Повинна вирости прискіпливість агентства до клієнта. Візьмемо для прикладу пошукове просування. Достатньо важко незнайомій з просуванням людині з першого разу дохідливо пояснити, що за послугу йому пропонують купити. Здавалося б клієнт платить гроші, а результат одержує лише через 3-4 місяці у вигляді якихось позицій і зростання незрозумілого трафіку. «Я плачу гроші зараз, давайте мені товар» - говорить нам клієнт.

Продовження Системи продажу контекстної реклами

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції