Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Як продати в Facebook кетчуп і примусити всіх про тебе говорити

23 липня 2012 р.

Як продати в Facebook кетчуп і примусити всіх про тебе говорити Жанна Рожкова

Продавати через Facebook можна, але до ідеї f-commerce потрібно підходити якомога більш нестандартно і оригінально. Саме так поступила компанія Heinz UK, коли прийшов час запуску нового продукту «Balsamic Vinegar Ketchup» (кетчуп з бальзамним оцтом).

Кому пляшку?

За декілька тижнів до старту офіційних продажів кетчупу в роздрібних магазинах на сторінці Heinz Tomato Ketchup UK в Facebook стали з'являтися пости про швидку появу абсолютно нового продукту. Потім з'явився пост з пропозицією, ексклюзивною для підписчиків бренду: можливість купити пляшку лімітованої версії кетчупу через сторінку Heinz в Facebook.

Фани бренду, звичайно ж, стали тут же купувати унікальні пляшки, фоткатися з ними, постити в соцмережі і навіть продавати на eBay. Акція вмить одержала широкий розголос в пресі, що посприяло збільшенню продажів.

Результати за тиждень акції:

- сторінка Heinz Tomato Ketchup UK одержала більше 19 000 нових підписчиків.
- 654 893 переглядів поста.
- 2 641 реакції користувачів.
- 600 твітів від покупців, з обхватом в більш ніж 1 мільйон користувачів.

Ну і, звичайно ж, проданий кетчуп в кількості 3 000 пляшок :)

Проте в ході акції був виявлений дуже важливий момент, який міг надалі зробити негативний вплив, – користувачі не до кінця довіряють e-commerce платформі Facebook. Розміщення e-commerce сторінки усередині Facebook іноді бентежило підписчиків Heinz, оскільки такий майданчик не користується довірою, достатньою для покупки. Це створило якусь нервозність.

Але в цілому фахівці Heinz констатували, що акція з кетчупом вдалася. І стали готувати наступну, цього разу з супом. Суп, як і кетчуп, - продукт нудний. Як же його продати? Тут Heinz звернувся до перевіреного раніше способу – ексклюзив!

Подаруй другові суп!

Користувачам був запропонований не просто суп, а суп для хворих друзів з написаними на банці побажаннями швидкого одужання. Ім'я друга писалося за замовленням користувача.

Акція мала грандіозний успіх. В цілому, за весь період кампанії продажі супу досягли 26 мільйонів по всьому світу, а взаємодія користувачів із сторінкою бренду на Facebook збільшилася на 650%.

Варто відзначити, що на цей раз Heinz вирішив використовувати PayPal замість прямих продажів через Facebook. Не дивлячись на те що процес покупки став дещо довший, претензій до PayPal як до перевіреного платіжного інструменту не виникло.

Висновки

Ключовими уроками, які компанія винесла для себе, стало те, що необхідно винагороджувати користувачів і бути інноваційними.

Користувачам не цікавий ваш інтернет-магазин повністю перенесений в Facebook-додаток. Потрібно запропонувати їм щось виняткове, наприклад, як у разі Heinz, попередній доступ до нових продуктів. Фантазія і політ думки тільки вітається. Facebook також можна використовувати для розширення офлайного досвіду користувачів: наприклад, в примірювальних магазина Diesel є доступ до Facebook. Користувачі можуть фоткати себе в нових нарядах, постити в соцмережі і питати поради друзів.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції