|
У США дозволять передавати аккаунти у спадок
16 березня 2012
У США готують цікавий закон – віртуальне майно громадян цієї країни можна буде передавати по спадку. Тобто тепер, складаючи заповіт, рядовий американець може залишити рідним не тільки будинок, машину і бізнес, але і свою амуніцію в популярній онлайн-грі.
І це не чудасія американців, які люблять приймати забавні, з погляду європейців, закони. Це сувора необхідність: у віртуальному світі накопичуються капітали на мільйони доларів, і ними потрібно якось управляти. Для прикладу: до тисячі доларів на рік витрачає на покупку товарів і послуг в онлайн-іграх пересічний американський геймер.
А якщо він успішно грає не один рік підряд, його аккаунт може коштувати цілий статок. Якщо користувач раптово відходить в інший світ, цей статок (які, до речі, легко конвертувати в справжні гроші), стає нічиїм.
За статистикою, у нічийного аккаунта дві долі: або його видаляють, або його зламують.
У Росії в онлайн-ігри грають майже 20 мільйонів користувачів. З них кожен третій платить за гру. Переважна більшість онлайн-ігор безкоштовна: користувачі платять не за можливість грати, а за додаткові можливості і сервіси, ігрові артефакти, амуніцію. Майже половина користувачів оплачує додаткові можливості в іграх через термінали оплати, кожен третій використовує електронні гроші.
Компанія Zunga, яка є одним з лідерів комп'ютерної індустрії нарівні з Facebook і Groupon, заробила статок на виготовленні ігор для соціальних мереж (ігри типу «Ферма», «Тюряга», «Загадковий будинок»). Основний дохід компанії – платежі гравців за додаткові можливості у грі.
Платні послуги є в будь-якій популярній браузерный грі – дозори, Травіан, Ікаріам і багатьох інших. Частково це можна вважати ознакою якості гри: якщо на ній заробляють гроші, означає в її розвиток вкладаютть кошти і сили.
У Росії навряд чи найближчим часом з'явиться законодавство, яке б регулюювало права передачі віртуального спадку. Проте, фінансові операції з майном в іграх та інших сервісах здійснюються вже зараз.
Так, артефакти, аккаунти можна продавати, обмінювати, дарувати на тематичних форумах. Є люди, які заробляють на життя тим, що «прокачують» аккаунти до високого рівня, а потім продають їх новачкам.
Аналітики відзначають, що якщо держава і візьме на себе регулятивну функцію в цій галузі, то почне вона з оподаткування всіх видів віртуального бізнесу.
|