Технічні рішення в системах класу В2С. У всіх системах класу В2С Інтернет-магазин можна розглядати як торгову частину бізнес-процесу головної організації, що є постачальником (в окремому випадку - продавцем) товарів і послуг для споживача (покупця)...
Попередні новини
» X5 Retail Group використовує свою роздрібну мережу для видачі замовлень свого інтернет-магазину Е5
» Екс-власники NetByNet вклалися в онлайн-кредитування
» Інтернет-торгівля: із столиць - в регіони
» Корпорація Adobe оголосила про випуск платформи електронної торгівлі для рішення Web Experience Management
» Витрати на електронну комерцію в США зросли на 17%
» Бельгійські шоколадні бутіки успішно освоїли інтернет-торгівлю
» МойСклад і Ecwid провели інтеграцію сервісів
» Онлайн-шопінг в Китаї розвивається швидкими темпами
» Прибуток Alibaba.com впав на 25%
» Ozon.ru може запустити проект у сфері торгівлі продуктами харчування
» Marks end Spencer запускає онлайн-аутлет
» Ozon почав видавати замовлення в "Євромережі"

Онлайн-торгівля росте в 5 разів швидше оффлайну

28 квітня 2012 року

Електронна комерція Останніми роками в Росії активно набирає обертыв інтернет-торгівля – її зростання обчислюється двозначними цифрами. Розвиток фізичного рітейлу, навпаки, дещо сповільнився. При цьому все більше мереж починають виходити в e-commerce і стають мультиканальними.

Частка роздрібної і оптової торгівлі у ВВП у 2011 році склала 19%. Оборот роздрыбу минулого року склав 19,1 трильйонів, збільшившись на 7,2%, оптова торгівля зросла трохи менше - на 4,6% до 38,3 трильйонів рублів. Такі дані озвучив на Саміті «Торгівля в Росії» Олег Сазанов, директор департаменту державного регулювання внутрішньої торгівлі Мінпромторгу РФ.

На минулому Саміті також були озвучені основні тенденції розвитку торгівлі у Росії минулого року. Серед них – скорочення частки ярмарків і ринків, яка за підсумками 2011 року склала 11,5%, зростання магазинних форматів, а також мультиканальних продажів.

Як відзначила директор з розвитку бізнесу Nielsen в Росії і Північно-східній Європі Ілона Лепп, все быльшу популярність набуває формат магазинів «біля будинку».

«Більшість росіян здійснюють покупки щодня і лише 30% росіян купуються на тривалий час, - говорить пані Лепп. – Сучасному росіянину також важливо, щоб в магазині були присутні як продовольчі, так і непродовольчі товари. При цьому непродуктові категорії ростуть швидше, ніж продуктові».

Ще однією яскравою тенденцією в російській торгівлі минулого року стало зростання кількості інтернет-магазинів, а також розвиток торгівлі, мультиформатной.

Оборот e-commerce в 2011 році (оцінюється на рівні 300 мільярдів рублів), безумовно, не йде ні в яке порівняння з оборотом оффлайн-торгівлі, але за темпами розвитку випереджає її у декілька разів. За словами співзасновника онлайн-торгового центру Wikimart Максима Фалдіна, темпи зростання ринку e-commerce складають 30-40% на рік. Такі ж дані наводить агентство PricewaterhouseCoopers (PwC).

Минулого року зростання низки підприємств, що здійснюють онлайн-торгівлю, склало понад 100%. Наприклад, за словами гендиректора Dostavka.ru Олексія Павлика, зростання компанії у 2011 році склало 150%. Директор Private Trade E-commerce Services KupiVIP Володимир Холязников запевняє, що фешн-рітейлер зріс на 200%, і в поточному році планує вивести в онлайн понад двадцять фешн-брендів.

Продажі на ринку e-commerce збільшує і оффлан-рітейл. Так, продажі онлайн-магазинів «М.Видео» і Svyaznoy.ru зросли за підсумками 2011 року на 90% і 130% відповідно.

Недавно власний інтернет-магазин відкрила X5 Retail Group. У ньому представлені книги, електроніка, побутова техніка, посуд, товари для дому і дачі, госптовари, інструменти, іграшки, подарунки і сувеніри.

Що стосується мультиканальної торгівлі, то, мабуть, найяскравішим запуском минулого року став старт проекту «Связного» - Enter. Основна відмінність від вже існуючих в Росії форматів полягає в кількості способів здійснення покупок в мережі, з яких споживач може вибрати найбільш звичну і зручну. Це традиційна покупка безпосередньо в магазині, оформлення замовлень онлайн або через контакт-центр, вибір і замовлення товарів за паперовим каталогом, через мобільні додатки і мультитач-термінали, встановлені безпосередньо в магазинах.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції