Технічні рішення в системах класу В2С. У всіх системах класу В2С Інтернет-магазин можна розглядати як торгову частину бізнес-процесу головної організації, що є постачальником (в окремому випадку - продавцем) товарів і послуг для споживача (покупця)...
Попередні новини
» X5 Retail Group використовує свою роздрібну мережу для видачі замовлень свого інтернет-магазину Е5
» Екс-власники NetByNet вклалися в онлайн-кредитування
» Інтернет-торгівля: із столиць - в регіони
» Корпорація Adobe оголосила про випуск платформи електронної торгівлі для рішення Web Experience Management
» Витрати на електронну комерцію в США зросли на 17%
» Бельгійські шоколадні бутіки успішно освоїли інтернет-торгівлю
» МойСклад і Ecwid провели інтеграцію сервісів
» Онлайн-шопінг в Китаї розвивається швидкими темпами
» Прибуток Alibaba.com впав на 25%
» Ozon.ru може запустити проект у сфері торгівлі продуктами харчування
» Marks end Spencer запускає онлайн-аутлет
» Ozon почав видавати замовлення в "Євромережі"

Facebook може перевести акції на біржу NYSE

24.05.12 11:09

Facebook на біржі Facebook може змінити біржу через технічні проблеми на NASDAQ. Адміністрація соціальної мережі вступила в переговори з біржовим оператором NYSE Euronext. Повна автоматизація торгової системи NASDAQ у випадку з IPO Facebook перестала бути перевагою: IT-фахівці не змогли оперативно усунути технічний збій.

Проблеми з розміщенням акцій Facebook на біржі NASDAQ можуть привести до переведення акцій соціальної мережі на Нью-йоркську фондову біржу (New York Stock Exchange), повідомляють джерела Reuters. За їх даними, трансконтинентальний біржовий оператор NYSE Euronext вже запропонував Facebook перевести акції — компанії провели телефонні переговори і почали електронне листування із цього приводу.

У Facebook одержати оперативний коментар не вдалося. Представник NASDAQ від коментарів відмовився. У NYSE інформацію про переговори щодо зміни майданчика для акцій Facebook спростовують. «Ніяких обговорень про переведення у світлі подій минулого тижня немає. Ми не думаємо, що переговори в такому ключі доцільні в даний час», — цитує Reuters заяву конкуруючої біржі.

Для проведення IPO соціальна мережа Facebook і організатори вибрали NASDAQ, традиційний торговий майданчик для технологічних компаній. На ній провели розміщення вісім з десяти найбільших hi-tech концернів США, включаючи Apple, Microsoft, Google і Intel.

IPO соціальній мережі відбулося 18 травня: компанія розмістила на біржі 421,2 млн. акцій по $38 за кожну. У результаті обсяг розміщення склав $16 млрд, виходячи з оцінки бізнесу в $104 млрд.

Дебютна сесія відкрилася зростанням майже на 11% – до $42,05 за акцію, але на закритті торгів акції коштували $38,37 за кожну – всього на 1% вище за вартість первинного публічного розміщення.

Але інвестори виявилися обурені організацією IPO. У п'ятницю торги акціями Facebook довелося відкласти на 30 хвилин, щоб усунути технічну несправність, яка привела до неправильної обробки заявок інвесторів.

У середу інвестор Філіп Голдберг подав позов проти NASDAQ у федеральний суд Манхеттена, звинувативши біржу в «поганій організації» IPO соціальної мережі. Він стверджує, що залишав заявки на покупку акцій Facebook, а потім намагався відмінити їх через онлайн-аккаунт, але запити не були оброблені відразу, у зв'язку з чим він втратив гроші.

«NASDAQ не вдалося оперативно і правильно провести торги акціями Facebook, і ті, хто хотів придбати акції, не могли визначити, чи були оброблені їх заявки», – цитує The Wall Street Journal заяву Голдберга, додаючи, що позов може набути статусу колективного.

За його оцінками, через проблеми на біржі заявки на 30 млн. акцій Facebook були виконані з помилками.

Паралельно колективний позов до суду штату Каліфорнію до співзасновника соціальної мережі Марка Цукерберга, Facebook і організаторівм IPO подала юридична фірма Glancy Binkow & Goldberg, звинувативши їх в нанесенні збитків інвесторам.

З 18 травня по 24 травня акції соціальної мережі втратили 20,5%. На останній торговій сесії акції піднялися на 3,23%, до $32 за кожну, капіталізація компанії склала $87,58 млрд.

«Це (проблеми Facebook на біржі NASDAQ. — ред.) безумовний аргумент на користь NYSE, — говорить аналітик BMO Capital Markets Джілліан Міллер. — Якщо вони обговорюють можливі варіанти, вона стане першою, на яку буде звернута увага».

На відміну від NYSE біржа NASDAQ повністю автоматизована. Але випадок з IPO Facebook показав, що людський чинник, хоч і приводить до помилок в підрахунках, може мати важливе значення у разі технічних збоїв, коли технічний фахівець може підстрахувати систему.

«Компаніям варто подумати, чи комфортно розміщуватися там, де людина не може вплинути на процес, якщо щось піде не так», — додає Міллер.

Проте переведення акцій з однієї біржі на іншу незабаром після проведення IPO буде украй нестандартною подією, вважає аналітик Morningstar Гастон Керон. «Якщо вони так швидко переведуть акції з біржі на біржу, це буде дуже незвичайно», — вважає він.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції