Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія

Технічні рішення в системах класу В2С.

2 лютого 2012 р.

У всіх системах класу В2С Інтернет-магазин можна розглядати як торгову частину бізнес-процесу головної організації, що є постачальником (в окремому випадку - продавцем) товарів і послуг для споживача (покупця). Саме те, що поміщено в коло на мал.1, і є Інтернет-магазином.

Інтернет-магазин - це обов'язково:

По-перше (1 на мал.1), програмне забезпечення, що дозволяє ефективно побудувати і управляти торговими операціями в Інтернеті (так звана торгова система (ТС), бек-офіс Інтернет-магазину);

По-друге (2 на мал.1), Інтернет-вітрина, що є автоматичним шлюзом в Інтернет і інтегрована з системою ведення торгових операцій. Технічні рішення в системах класу В2С.

На жаль, ТС найчастіше відсутня, замість неї вся торгівля проводиться вручну.

В цьому випадку Інтернет-магазином найчастіше називають лише невелику частину всього "господарства", - те, що в справжньому Інтернет-магазині є просто Інтернет-вітриною.

На мал.2 ця Інтернет вітрина (2) обведена овалом. При цьому всі функції власне Інтернет-магазину (1 на мал.2) вимушений брати на себе менеджер. Технічні рішення в системах класу В2С.

Таку Інтернет - вітрину розташовують в будь-якому місці Мережі, на неї виставляють web-каталог з прайс-листом.

Головна особливість всієї схеми роботи з такою web-вітриною - це те, що всі дії, пов'язані із стиковкою з внутрішнім процесом бізнесу, здійснюються менеджером вручну (на мал. 2 це зображене відповідними стрілками).

Web-вітрина - це, звичайно, не Інтернет-магазин, це якийсь інструмент менеджера з продажу в Інтернеті, якийсь інтерфейс для взаємодії з Інтернет-покупцем. Такий же інтерфейс, як телефон, факс, лист.

Для побудови магазину необхідно використовувати додаткові засоби. Як приклад розглянемо систему INTERSHOP™. Адміністративне управління побудованого на її основі Інтернет-магазину здійснюють 7 back-office менеджерів. Менеджер насправді може бути один, але він виконуватиме 7 перерахованих функцій, що при найближчому розгляді не завжди доречно.

Каталог-менеджер. Його функції - створення/редагування категорій каталога товарів. Каталоги можуть бути будь-якого розміру, будь-якої ієрархії вкладеності. Категорії каталога і списки товарів можуть демонструватися у будь-якому порядку як на вітрині, так і всередині системи.

Продукт -менеджер. Його функції - це введення і модифікація інформації про товари. Він може використовувати спеціальний "Помічник введення/виводу даних". Є можливість встановлювати/змінювати модифікації (різновиди) товарів з коректуванням ціни кожної модифікації.

Управляючий запасами. У його веденні знаходиться реєстрація нових надходжень в Інтернет-магазин (на склад), а також встановлення межі мінімальних запасів для кожного товару. Він веде склад.

Менеджер по закупівлях настроює необхідні системи повідомлень для поповнення запасів в Інтернет-магазині. Річ в тому, що такого роду повідомлення можуть розсилатися виробникам і постачальникам автоматично, після досягнення нижньої межі кількості товарів даного виду.

Контакт-менеджер проглядає всю інформацію про зареєстрованих покупців. Є імпорт зовнішніх баз даних покупців. Він же змінює структуру бази даних про покупців. Керівник магазином. Здійснює оперативний контроль за станом Інтернет-магазину в цілому. Одержує інформацію про нові замовлення, відстежує проходження замовлення, рахунку, платежу. Займається генерацією рахунків-фактури, накладних. Це центральна адміністративна фігура Інтернет-магазину.

Є ще вхід в систему, де представлена інформація статистичного характеру. Вона дуже важлива для менеджерів з маркетингу. Тут можна бачити статистичні дані і звіти бізнесу по відвідувачах, товарах, періодах часу і т.д. Тут же проводиться налаштування системи знижок.

Потрібно розуміти, що 7 back-office-менеджерів - це не оператори торгової системи (у тому розумінні функцій операторів, яке склалося зараз), а настроювачі і контролери Інтернет-магазину. При цьому сам Інтернет-магазин може працювати як торговий автомат. Грубо кажучи, ви закладаєте в цей автомат 100 товарів одного найменування, 200 іншого і т.д. і запускаєте його. Далі він все робить сам: оформляє замовлення; резервує товар на складі; генерує рахунки; здійснює платіж; передає повідомлення в службу доставки, на склад, на стіл керівнику магазином, постачальникам; генерує і пересилає дані в зовнішні бухгалтерські і торгові системи. Все це, а також багато що іншого робиться автоматично за правилами, визначуваними менеджерами Інтернет-магазину, що налаштовується. Автоматичний режим роботи з покупцем (24/7/365) - головна особливість Інтернет-торгівлі 24/7/365 означає, що Інтернет-магазин працює 24 години в день, 7 днів в тиждень, 365 днів в році).

Наступним кроком розвитку Інтернет-магазина є ТІС. Головна відмінність Торгової Інтернет-системи від Інтернет-магазина полягає в інтеграції ТС продавця в його корпоративну систему автоматизації (КСА), що дозволяє оптимізувати фінансово-господарську діяльність компанії за рахунок автоматизації торгових і логістичних процесів. Таких систем практично немає у переважної більшості наших торговельно-промислових компаній, тому створення ТІС зажадає витрат не тільки на її розробку, але і на впровадження КСА і на вирішення проблем стиковки Інтернет-торгівлі і бізнес-процесів всередині компанії, витрат на впровадження процесів Інтернет-торгівлі, включаючи організацію навчання своїх співробітників і т.п.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції