Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Digital Business: Офлайн магазини вимирають?

28 травня 2012 р.

Digital Business: Офлайн магазини вимирають? Аліна Назарова

21-22 травня в Москві пройшла конференція Digital Business: єдиний елітний (за словами організаторів) захід, присвячений digital проектам, які допомогли компаніям-лідерам збільшити прибуток і стали каталізаторами змін в моделях бізнесу.

Обговорити таку гостру тему зібралося біля півсотні керівників, директорів і експертів провідних російських і західних компаній: Сергій Рум'янцев (Enter), Мартін Ширер (OttoGroup Росія), Ейд МакКормак (FinancialTimes), Андрій Вербітський (Delivero.ru), Олексій Тімонін (OZON.travel), Гідо Обервальд (Media-SaturnРоссия), Марія Мальковська (ІНТАЧ Страхування) та інші.

В рамках панельної дискусії спікери обговорили стратегічні перспективи розвитку і проблеми бізнесу, а також, які тренди домінуватимуть на ринку digital в Росії.

Максим Червоних, директор по інвестиціях в Росії і СНД, IntelCapital, назвав тренди, яких ще немає в Росії:

1. Модель продажів «по підписці». Нова бізнес модель, що припускає можливість щомісячного/щотижневого/ постачання споживачу певних видів товарів.

2. Контент, що займається. Куратором може бути, наприклад, зірка, якій ви довіряєте. Відбирати тільки найцікавішу і актуальнішу інформацію про об'єкт і ділитися нею на користь суспільства – це особливо важливо в епоху Інтернету.

Сергій Рум'янцев (Enter): Головний сучасний тренд – злиття онлайн і офлайн торгівлі.

Міняється модель поведінки людини і час стає основною цінністю. Все більше людей віддає перевагу багато питань вирішувати за допомогою Інтернету, зокрема робити покупки. Тому всі, хто направить зусилля на скорочення втрати часу покупців, виграватимуть.

При цьому нинішній сервіс обслуговування в Росії, за словами Сергія, знаходиться на рівні початку XX століття. І у бізнесі у сфері digital є величезні перспективи по вибудовуванню довгострокових відносин з покупцем, оскільки хороший сервіс стимулює споживання.

Головною проблемою російського бізнесу в онлайн є відсутність програм лояльності. «Ніхто не працює на CRM, - відзначив Сергій. - На жаль, на сьогодні, як і раніше, 90% рітейлерів сприймають покупця як одноразовий контакт. Більшість з них направляє зусилля на те, щоб максимально вичавити прибуток з клієнтів і не дати нічого зайвого безкоштовно».

Якщо в офлайн CRM працює сам по собі: люди приходять в звичну обстановку, до знайомого продавця і т.д., то в онлайн покупці, як правило, відчувають стрес (через незвичку і побоювання бути обдуреним), зняти який завдання онлайн-рітейлерів.

Не дивлячись на те, що бізнес починає освоювати і мобільний простір, Ігор Попов (ReStore) відзначає, що мобільні додатки, на жаль, все ще не виправдовують вкладення.

Андрій Кашуба (Євромережа): У e-commerce спостерігається незвичайна ситуація. Ми не конкуруємо на даний момент між собою (різними компаніями), а швидше намагаємося привчити людей робити покупки в Інтернеті.

Інна Давлетшина (Ingate) розповіла про соціальні тренди, актуальні в digital середовищі в 2012 році, зокрема:

1. Соціалізація. (99,7% користувачів проводять в соцмережах по 12,8 годин, кожен бренд/сервіс має свої аккаунти, пошукові системи хочуть створювати свої соцмережі, RSS розсилки поступаються місцем social broadcasting). Виникає необхідність ретельно опрацьовувати стратегію своєї присутності в соцмережі.

2. Контент проти реклами:

Реклама відволікає – контент залучає.
Реклама нав'язує – контент пропонує.

3. Мобілізація. (Кількість мобільних користувачів в Росії перевищила 90%, з них 1/3 виходять в Інтернет з мобільних телефонів. Означає, є ще один канал роботи з потенційною аудиторією).

Світовий тренд – додатки (геолокаційнні, ігрові, банківські та інші).

4. Проблеми з приватністтю. Користувачі суперечать самі собі. З одного боку вони бажають одержувати якісну таргетованну рекламу, швидко знаходити саме те, що їх цікавить. З іншою, часто, не хочуть, щоб рекламодавці і агентства використовували особисті дані користувачів.

Що стосується використання соціальних мереж, то тут експерти вважають, що соцмережі не створені для покупок, це не канал продажів.

Фелікс Мучник (Softkey): У соцмережах легко спілкуватися і відповідати на питання, а це дуже важливо для встановлення зворотного зв'язку з клієнтом.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції