Чистий прибуток інтернет-компанії Google в другому кварталі 2014 року, який завершився 30 червня, зріс на 6 відсотків – до 3,42 мільярда доларів. Про це повідомляється у фінансовому звіті Google.

Темпи зростання прибутку компанії вже другий квартал поспіль обчислюються так званим «однозначним» показником – раніше в січні-березні прибуток Google збільшився лише на 3 відсотки. У розрахунку на одну акцію прибуток компанії за квітень-червень 2014 року склала 4,99 долара.

Проте виручка Google продовжує активно рости. У другому кварталі вона збільшилася на 22 відсотки щодо того ж періоду минулого року, до 15,96 мільярда доларів. Близько 58 відсотків всіх доходів інтернет-компанія заробила за межами США.

Приблизно 14,36 мільярда доларів виручки Google довелося на рекламу – цей показник зріс на 19,7 відсотка. Число платних «кліків» по ​​інтернет-рекламі, яка розміщується на майданчиках Google та її партнерів, зросла на чверть в звітному періоді, хоча вартість рекламного кліка знизилася на 6 відсотків.

Нагадаємо, що в січні цього року Google домовилася про продаж Motorola Mobility китайському виробникові електроніки Lenovo за 2,91 мільярда доларів. Поки угода не закрита, тому в сукупних фінансових даних Google результати підрозділу Motorola Mobility враховуються як показники від припинених операцій. Чистий збиток Motorola за звітний квартал склав 68 мільйонів доларів.

Обсяг готівки та їх еквівалентів в компанії на кінець кварталу оцінювався в 61,2 мільярда доларів. Однак Google попередила про плани продовжити значні витрати капіталу, не вказавши, з якою метою. Штат Google налічує понад 52 тисяч осіб.

Акції Google закрилися в четвер, 17 липня, на біржі Nasdaq на рівні 573,73 долара за цінний папір. Капіталізація компанії оцінювалася в 394 мільярди доларів, що робить її другою після Apple найбільшою технологічною компанією США.

Однак відразу після публікації фінзвіту акції компанії на електронних торгах стали рости, і в перші ж хвилини їх ціна досягла позначки в 588,37 долара – на 2,5 відсотка вище за рівень закриття.

By comp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *