|
Ozon почав видавати замовлення в "Євромережі"
22.02.2012 17:00
Товари, замовлені в інтернет-магазині Ozon, тепер можна одержати в салонах "Євромережі". Проект охопить 350 російських міст. Експерти вважають, що угода між двома компаніями радикально прискорить видачу замовлень.
Компанія "Євромережа" і інтернет-магазин Ozon.ru повідомили про початок співпраці. Одержати товари, замовлені в Ozon, тепер можна в 1600 салонах "Євромережі", розташованих більш, ніж у 350 містах Росії.
"Завдяки розгалуженій мережі, розташуванню в найбільш прохідних місцях і стійкій аудиторії постійних клієнтів, "Євромережа" є логістичним оператором для інтернет-комерції. Ми бачимо, що послуга затребувана ринком, і маємо намір надалі розширити проект на всі магазини компанії", - говорить Марія Шаліна, директор управління телекомунікаційних послуг в компанії "Євромережа".
Пілотний проект був запущений у 2010 році. За його результатами було оброблено понад 42 тис. замовлень. Для транспортування з Ozon.ru "Євромережа" використовує свої логістичні ресурси. Доставка товару займає в основному від 2 до 14 днів залежно від віддаленості населеного пункту.
"Зниження витрат і збільшення кількості клієнтів – ключові проблеми для будь-якого бізнесу. Не секрет, що в російській інтернет-торгівлі і в компанії Ozon, як її символі і типовому представнику, про це думають постійно", - говорить Сергій Беззубцев, маркетинг-менеджер проекту KupiLuxe.ru.
Багатьом хочеться показати, що велика онлайн-торгівля рентабельніша, ніж традиційний рітейл, додає експерт. Проте, поки що ситуація складається інакше: 50 млн. рублів на рік, які Ozon збирається заробляти через "Євромережу" на своїх клієнтах – це 1% від його обороту.
Економія і розширення
Втім, угода між двома компаніями вигідна споживачу. Раніше ціна доставки товару стаонвила в середньому 149-199 рублів - по Центральній частині Росії. Тепер ціна буде знижена у 1,5 раза. Доставці підлягають невеликогабаритні товари, вартість яких не перевищує 15 тис. рублів. Скорочення цін на послуги і істотна економія, на думку експертів, є основними причинами таких бізнес-союзів.
"Ціла низка компаній успішно створили собі мережу самовивезення замовлень з інтернет-магазинів, можна пригадати "Ельдорадо". Це спосіб не тільки економії (витрати на доставку до точки самовивезення теж є), але і розширення аудиторії", - розповідає виконавчий директор "Оборот.Ру" Іван Кургузов.
Для звичайної людини це можливість замовити і не чекати в потрібному місці декілька годин, а заїхати в салон в слушний час, пояснює експерт. Відповідно, замовлятимуть ті, у кого нестабільний графік у житті.
Крім того, додає Кургузов, спрощення самовивезення стане причиною скорочення кількості кур'єрських доставок.
Відомо, що онлайн-гіпермаркет "Качконіс" надавав майданчики для видачі товарів інших магазинів. Компанія KupiVIP, яка продає дизайнерський одяг, також має угоди про співпрацю з оффлайновими магазинами.
|