Технічні рішення в системах класу В2С. У всіх системах класу В2С Інтернет-магазин можна розглядати як торгову частину бізнес-процесу головної організації, що є постачальником (в окремому випадку - продавцем) товарів і послуг для споживача (покупця)...
По темі
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

З чого почати створення системи Електронної Комерції

1 лютого 2012 р.

З чого почати створення системи Електронної Комерції "З чого почати створення системи Електронної Комерції або Інтернет-магазину?", - питаєте ви. Але спочатку давайте уточнимо, яку з ланок торгового ланцюжка займає ваша компанія? Яку частину своїх процесів бізнесу вона хотіла б перевести в електронну форму? І, нарешті, які саме сфери вашої діяльності можна оптимізувати, використовуючи Інтернет-технології?

Ми пропонуємо вашій увазі декілька статей, присвячених відповіді на питання "З чого почати?", якщо компанія вирішила освоювати Електронну Комерцію.

Що таке система електронної комерції?

Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій).

Організація процесів бізнесу

Для побудови системи Електронної комерції дуже важливою є логічна система виробничо-комерційних відносин, тобто коли компанії будують бізнес в "прозорій" і здоровій економіці, прагнучи до взаємної вигоди і стабільності. І цей "прозорий", офлайновий бізнес природним чином стає основою для онлайна. У нашій країні виробничі і комерційні відносини достатньо часто через різні причини побудовані "нелогічно". Тому впровадження інформаційних систем (а далі і систем Електронної Комерції) в компаніях часто йде "насилу". Бізнес-процеси необхідно перебудовувати так, щоб вони органічно вписувалися в електронну комерцію. Інтернет та інформаційні технології, в цьому випадку, - потужний стимул перебудови, а в деяких випадках також побудови процесів бізнесу.

Отже, почати треба з "логічної" організації взаємодії бізнесу між учасниками торгового процесу.

Учасники торгового процесу

Виділяють чотири рівні взаємостосунків між учасниками торгового процесу. Вони є базою для створення системи Електронної Комерції:

Виробник - дистрибютор
Дистрибютор - дилер
Дистрибютор - продавець
Покупець

Будь-який з цих рівнів може бути частково або повністю переведений в систему Електронної Комерції.

Важливо пам'ятати, що Електронна Комерція - це лише одна з форм ведення бізнесу.

Кожній компанії ми рекомендуємо визначити найбільш вигідну або важливу ланку в ланцюжку бізнесу і зробити "наголос" саме на неї. Якщо, наприклад, виробнику вигідно працювати з дистрибюторами, тому що це найрентабельніше - означає, що необхідно максимально оптимізувати роботу з дистрибюторами з допомогою системи електронної комерції.

Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції