Електронна Комерція - це будь-яка форма процесу бізнесу, в якому взаємодія між суб'єктами відбувається електронним способом (з використанням Інтернет-технологій)....
По темі
» З чого почати створення системи Електронної Комерції
» Технічні рішення в системах класу В2С.
» Адекватність компанії своїм планам в області електронної комерції
» Дистрибютор
» Як організувати роботу з консалтинговими компаніями
» Сигнали під час продажів і переговорів
» Інші поради з ліцензування
» Технологічні плани торгових партнерів
» Як заощадити на ПЗ для електронних закупівель
» Організаційно-господарські питання розвитку системи електронної комерції
» Повернення товару при роздрібних онлайн-продажах
» Запити пропозицій
» Виробнича компанія
» Під час підготовки до переговорів слід детально вивчити декілька тем.
» Одержіть відгуки

Російська онлайн-торгівля доросла до $10,4 млрд

19 лютого 2013 р.

Російська онлайн-торгівля доросла до $10,4 млрд Головні проблеми, стримуючі зростання електронної комерції в Росії, - нерозвиненість логістичної інфраструктури і недовір'я населення, із-за чого більше половини покупок в російському інтернеті доводиться на жителів Москви, Петербургу і їх областей. Не дивлячись на це, російському ринку з 2008 по 2012 рік вдалося вирости втричі — з $3,5 млрд до $10,4 млрд, виходить з дослідження PricewaterhouseCoopers.

Читайте також:

Об'єми продажів в Росії як в традиційному, так і в онлайн-рітейле далекі від показників Китаю і США, але знаходяться на одному рівні і навіть десь перевищують показники Бразилії і Індії, мовиться в дослідженні PricewaterhouseCoopers (PwC) "Електронний рітейл в країнах БРІК і США". При цьому частка e-commerce в рітейле росте протягом останніх чотирьох років у всіх п'яти країнах, і особливо стрімко в КНР (на 0,7-1,5% в рік). У Росії цей показник складає 0,2-0,3% в рік — 2,2% від загальної роздрібної торгівлі за підсумками 2012 року.

За оцінками експертів PwС, за п'ять років (з 2008 по 2012 рік) об'єм ринку електронної торгівлі в Росії виріс з $3,5 млрд до $10,4 млрд, а кількість інтернет-користувачів на грудень минулого року склала вже 68 млн. чоловік, з яких 11 млн. є покупцями онлайна, відзначають в PwС. При цьому Росія займає провідну позицію серед країн БРІК, де покупці спочатку порівнюють товари в онлайні, а потім йдуть купувати їх в магазин.

Не дивлячись на те що e-commerce поступово розповсюджується і в регіонах (перш за все в городах-мілліонниках як центрах торгівлі), на Москву і Підмосков'я доводиться 45% всіх покупок онлайна, 11% — на Санкт-Петербург і Ленінградську область. В першу чергу це викликано нерозвиненістю логістичної інфраструктури (що також ріднить Росію з Бразилією і Індією) і недовір'ям з боку населення до e-commerce, констатують аналітики.

Крім того, на розвиток електронної торгівлі в Росії в порівнянні з іншими країнами БРІК негативно впливає олігопольний характер ринку мобільного зв'язку, що приводить до високих цін на мобільний інтернет і, отже, до низького відсотка покупців онлайна, що здійснюють покупки за допомогою мобільних телефонів, пишуть в звіті експерти. Втім, завдяки лібералізації і стандартизації ринку електронних платежів сегмент мобільної комерції показав триразове зростання за 2009-2011 роки і склав приблизно $0,5 млрд. За прогнозами PwC, об'єм цього сегменту подвоїться за підсумками 2012 року.

Старший менеджер PwC Вардан Гаспарян звертає також увагу на велику фрагментірованность ринку постачальників якісних логістичних послуг, орієнтованих на електронний рітейл. Так, 62% російського ринку експрес-доставки займають три глобальні логістичні провайдери (40% — DHL, 12% — UPS, 10% — TNT), 20% доводиться на "EMS Пошта Росії", частку, що залишилася, ділять між собою 373 місцевих компанії. "Для ринку характерна низька концентрація. У Росії тільки федеральні рітейлери з вже розвиненою логістикою можуть надати високий рівень сервісу по всій країні, тому 40% гравців ринку інтернет-торгівлі — це традиційні рітейлери, що відкрили підрозділи e-commerce, а 60% гравців — це нові компанії", - додає пан Гаспарян.

У січні Morgan Stanley дав свої оцінки російського ринку інтернет-торгівлі. З них виходило, що об'єм російського ринку e-commerce виросте до $36 млрд до 2015 року, досягнувши 4,5% від всіх роздрібних продажів.

На головну


Copyright © 2012 Експерт інтернет-комерції