Росія: обсяг ринку масових розсилок в 2016 році зріс лише на 1,5%

Згідно зі звітом компанії «Телеком Дейлі», обсяг електронних повідомлень в Росії, відправлених за інформування декількох і більше користувачів, виріс на 2,1 млрд одиниць протягом минулого року — з 150,3 млрд в 2015 р. до 152,4 млрд в 2016 р. При цьому частка електронної пошти зросла незначно, кількість SMS, навпаки, знизився — на тлі помітного зростання розсилки повідомлень через мобільні месенджери, повідомили CNews в «Телеком Дейлі».

Серед основних варіантів інформування з використанням електронних засобів у компанії назвали: безкоштовні для користувача SMS, сплачені SMS (інформування від банків, розважальних сервісів тощо), електронні листи, повідомлення через популярні месенджери і мобільні додатки, голосове інформування (як фахівцями колл-центрів, так і з допомогою програми-автоінформатора). Кожен канал має свою специфіку, однак з розвитком мереж широкосмугового мобільного доступу рівень технічної доступності, як правило, вже перевищує 95%, зазначили у «Телеком Дейлі».

Розсилка SMS успішно проходить при використанні будь-яких мобільних мереж і будь-яких мобільних телефонів, має високу частку прочитываемых повідомлень, але, в той же час це порівняно дорога послуга при обмеженому розмірі повідомлення. Розсилка по електронній пошті доступна скрізь, де є доступ до інтернет: Wi-Fi, дротовий високошвидкісний доступ до мережі, супутниковий зв’язок, мобільний зв’язок. Технічно електронною поштою має можливість користуватися близько 77% населення РФ. На практиці, за даними опитувань, реальних користувачів менше — близько 60% населення РФ.

Для порівняння, охоплення іншого каналу, месенджерів, істотно — відповідна програма може бути встановлена або на смартфони, власниками яких є на кінець 2016 р. 53% населення РФ, або на персональні комп’ютери, які є у 75% росіян. На практиці найбільш популярний в РФ месенджер, Viber, має проникнення понад 43% населення, зазначили в «Телеком Дейлі».

 

http://internet.cnews.ru/news/line/2017-02-03_rossiya_obem_rynka_massovyh_rassylok_v_2016