Instаgram – така ж соціальна мережа, що і Facebook, тільки зі своїми заморочками. Тут в першу чергу публікуються фотографії і перш за все – зняті на смартфони. Спочатку Instagram взагалі призначався тільки для продуктів Apple, але потім вийшла і його Android-версія. Фото, опубліковані в Instagram, зручно перепощівать в інші соціальні мережі, причому не тільки Facebook.

Ще одна особливість Instagram – на фотосервісі можна редагувати фотографії так, щоб вийшло “стильно”, наприклад, під фото, зняті як нібито з допомогою Polaroid. Саме ці примочки і зробили Instagram модним серед хіпстера, які організували навколо фотододатку свою тусовку – досить багатолюдну, але очевидно більш закриту, ніж Twitter-тусовка або, тим більше, Facebook-тусовка.

Додаток для Apple з’явилося тільки в кінці 2010 року, але вже зараз на Instagram зареєструвалися понад 30 мільйонів користувачів. Правда, прибули вони засновникам компанії не приносять ніякої: додаток поширюється безкоштовно. Крім того, способів монетизації контенту поки небагато – як і в будь-який інший більш-менш закритою тусовці, будь-які зміни, наприклад, по впровадженню реклами, будуть сприйматися користувачами в багнети. Втратити любов аудиторії для Instagram означає втратити все – саме за цю любов Facebook і заплатив шалені мільярд доларів.

Правда, плани по монетизації у Instagram пов’язані не тільки з рекламою. Вірніше, не з рекламою в звичайному сенсі цього слова: як заявляв раніше глава компанії Кевін Сістром, Instagram – одна з небагатьох соціальних мереж, в яких користувачі добровільно підписуються на акаунти таких компаній, як Burberry. Саме просування акаунтів великих компаній бачиться Систра одним з двох способів заробити. Другий більш традиційний: Instagram намір частину своїх “преміальних” функцій зробити доступною тільки платним передплатникам.

The Wall Street Journal пише, що Facebook в Instagram могло зацікавити те, що це додаток доступний на китайській мові і інтегровано з популярним в Китаї сервісом мікроблогів Sina Weibo. Для Facebook завоювання китайського ринку – те, що ще тільки належить зробити, так що досвід Instagram тут може виявитися Марку Цукербергу корисний.

Безумовно, корисно буде для Facebook дізнатися і те, як Instagram працює зі смартфонами. Незважаючи на всі зусилля, Facebook все ж залишається соціальною мережею для тих, хто знаходиться у комп’ютера: користувачам смартфонів зручніше залишати повідомлення в Twitter, а фотографії постити в Instagram. Цілком можливо, що Facebook витратив мільярд доларів, щоб скласти конкуренцію мікроблогінгу.

Нарешті, угода з Instagram може пояснюватися ще простіше: перед IPO соціальної мережі важливо було показати, що вона готова завойовувати нові для себе ринки і піти по шляху всіх успішних технологічних компаній, що поступово стають холдингами з найрізноманітнішими активами. Google – це давно не тільки пошуковик, але і ще і, наприклад, YouTube, Microsoft – не тільки Windows, але і Skype. Агресивна стратегія на ринку злиттів і поглинань – то, що може привернути в Facebook додаткових інвесторів.

За всіма цими бізнес-поясненнями щедрості Facebook можна забувати і про особисте: засновники Instagram Кевін Сістром і Майк Крігер, як і Марк Цукерберг, своїм життям на практиці реалізують “американську мрію 2.0”. Як і Цукерберг, вони за допомогою всього десятка людей створили компанію, яка впливає на уми мільйонів, як і Цукерберг, вони довго не хотіли монетизувати свою ідею. Купуючи Instagram, Facebook купує і мізки Сістрома з Крігер, а хто знає, що станеться, якщо їхні ідеї з’єднати з ідеями Цукерберга?

By comp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *