|
Twitter як інструмент маркетингу
Кажучи про ефективність Twitter, як інструменту маркетингу, необхідно признатися, що похвалитися поки нічим. Twitter не подолав планку нішевого каналу для вузького товариства молодих, в основному it-фахівців не першого рівня, журналістів і що прилучилися до них маркетологів і піарників. Звичайно, тут і там нас намагаються розбурхувати вістями про маркетингові акції крупних компаній, наприклад Panasonic, або twitter-блогах відомих персон. Проте, якщо відкинути галас, то стане ясно: читати блог Panasonic або Євромережі будуть всі ті ж «айтішники» в широкому сенсі слова, тобто люди, які захоплюються на побутовому або професійному рівні технічними новинками. Twitter для них – також входить в категорію технічних новинок.
А що стосується відомих персон і їм подібних поп-персонажів від бізнесу (у самому хорошому сенсі слова), то вони свою популярність побудували за межами Twitter. Останній для них – додатковий аксесуар для паблісіті. Іграшка.
Якось один з користувачів сервісу мікроблогів Friendfeed, фахівець з просування в соціальних медіа, поскаржився (стилістика і орфографія його):
"Був жорстоко вилаяний за те, що не зміг пояснити як на продажі магазина відобразиться його піар і просування в соц. медіа"
На крик душі злетілися порадники, які раз у раз плутали продажі, як мету просування, і зростання трафіку як його проміжний етап. Підсумком дискусії стали слова:
Питання насправді актуальне - чи є приклади інтернет-магазинів, що активно займаються піаром хоч би. Про просування в соц. медіа ми вже мовчимо (зрозуміло що кейсів не буде ще мінімум роки два).
Інша історія. Один достатньо читаний блог про просування в інтернеті того ж дня опублікував статтю з амбітною назвою «Результати успішної кампанії по просуванню бренду в соціальних мережах». Автор статті із самого початку навмисно підкреслив, що говорити буде не про умови і інструменти, а саме про результати. Відверто кажучи, ми вже настроїлися на ознайомлення з пізнавальним – першим! – кейсом про підсумки реальної кампанії, але натомість в статті перераховувалися можливі вигоди від розкручування в соціалках. Загалом, нічого нового. І ні слова про продажі.
Продовження А чи є продажі в соціальних медіа?
|