ГІБДД може анулювати посвідчення водіїв, які навчилися або навчаються в автошколах, які не пройшли перевірку, пише газета «Поступ». Перевірку пройшли тільки близько 15 відсотків автошкіл РФ, багато хто продовжує роботу незаконно.

Старший інспектор з особливих доручень ДАІ РФ Олександр Литкін заявив напередодні в Громадській палаті РФ, що якщо у освітньої організації немає необхідних документів для навчання кандидатів у водії, отримані випускниками права визнаються незаконними.

Нові вимоги до автошкіл вступили в силу з 12 серпня 2014 року. Допуском до подальшої роботи є висновок ГІБДД. За даними на сьогодні, з 11,5 тисячі російських автошкіл пройти перевірку погодилися 5,1 тисячі установ. 1,8 тисячі (40 – в Москві) з них за підсумками перевірки можуть викладати на законних умовах. Решта установи (близько 10 тисяч) працювати права не мають.

Однак «сірі» автошколи продовжують видавати свідоцтва про закінчення курсів і направляти випускників на іспити в Державтоінспекцію. За словами Литкіна, документи оформляється заднім числом, як нібито видані ще до вступу в силу нових вимог.

«Це відбувається в масовому порядку по всій Росії. Ми розуміємо, що обманюють нас, обманюють громадян і обманюють державу. Поки ми з’ясуємо, що ці юрособи незаконно вели діяльність, вони випустять сотні тисяч громадян, які потраплять під анулювання посвідчень. Ми просто зобов’язані будемо це зробити», – сказав Литкін.

Ліцензії на освітню діяльність автошкіл видає Міністерства освіти та науки. Щоб проблема не стала масштабною, ГІБДД закликала відомство оперативніше закривати незаконно працюючі установи.

Глава Товариства захисту прав споживачів Михайло Аншаков назвав ініціативу ГІБДД самодіяльністю. «Відсутність документів у автошколи не говорить про те, що якість навчання низька, тим більше що отримані знання перевіряє ГІБДД», – вважає він.

By comp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *