Користувачі Instagram відреагували на продаж проекту в руки Facebook стримано, якщо не сказати більше. Деякі стали впізнавати (що характерно – через Twitter), які є конкуренти у Instagram і зручно користуватися їх послугами, інші – розповідати , як видалити всі свої фотографії з сервісу, щоб вони не потрапили до Цукербергу.

Причин для невдоволення, в основному, дві. Перша полягає в тому, що “тусовку обраних” поглинула компанія з сотнями мільйонів користувачів. Іншими словами, якщо Instagram – це модно, то Facebook – вже не модно, і любителі Instagram побоюються, що тепер і їх соціальна мережа буде немодній. Друга причина серйозніше – користувачі бояться , що їх приватна інформація буде доступна користувачам Facebook, а потім, цілком можливо, і всьому світу.

Марк Цукерберг у своєму статусі в Facebook пояснив, що соціальна мережа не збирається ні повністю поглинати Instagram, ні забороняти користувачам ділитися інформацією з фотододатку за допомогою альтернативних соціальних мереж. За його словами, Instagram буде розвиватися як окремий проект всередині Facebook. На те ж саме напирають і в Instagram: за запевненнями Сістрома, додаток буде “точно таким же, яким ви його впізнали і полюбили”.

Угода Instagram і Facebook показала, як легко на сучасному інтернет-ринку монетизуються “любов хіпстера”: мода здатна приносити сотні мільйонів доларів людям, які створюють не приносять прибутку сервіси. Але треба пам’ятати, що з економічної точки зору інвестиції в модні проекти, що не володіють ясним бізнес-планом, ризиковані, тому що мода – штука дуже мінлива. Американці добре пам’ятають приклад “міхура доткомів” кінця 90-х років, котра розорила не одну сотню інвесторів. Величезні гроші, що обертаються навколо Facebook, – теж свого роду міхур, але здується він сам собою або лопне, коли цього ніхто не чекає, невідомо.

By comp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *